شهیدستان- به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، جشنواره‌ی اسوه‌های صبر و مقاومت، گرامیداشت روز زن و تجلیل از همسران شهدای شهرستان کرمان برگزار شد.


به گزارش شهیدستان به نقل از خشاب؛ سردار  محمد رضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان ظهر امروز یکشنبه ۲۳ فروردین  در  جشنواره «اسوه‌های صبر و مقاومت»، ویژه گرامیداشت روز زن و تجلیل از همسران شهدای شهرستان کرمان، ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها،اظهار داشت: هدف از این نشست، دور هم بودن شما همسران عزیز شهداست که رنج‌های بسیاری را متحمل شده‌اید.

وی افزود: شما برای فرزندان شهدا، پدری، پرستاری، مادری و همدمی کردید و کسی جز خداوند نمی‌تواند پاداش زحمات شما را بدهد.

سردار حسنی سعدی ابراز کرد: من تقدیر و تشکر می‌کنم از همسران شهدایی که با صبوری و تحمل رنج‌ها فرزندان خود را در کسب مدارج عالی تحصیلی یاری و همراهی می‌کنند و همچنین تقدیر می‌کنم از خانمی که همسر، فرزند و مادر شهید است و با صبر و ایثار، حرمت شهدا را پاس می‌دارد.

 


این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به وجود ۶۲ هزار و ۶۵۰ همسر شهید در کشور، خاطر نشان کرد: جای سپاس دارد از همسران شهدا که بعضا از خانواده‌هایی که پدر بالای سر فرزندان است، بیشتر به فرزندان شهدا رسیدگی کرده و می‌کنند.

وی نام “فاطمه زهرا” سلام الله علیها را با برکت برای کشور دانست و افزود: همه‌ی ائمه و معصومین نیز در مواجهه با مشکلات به مادرشان حضرت زهرا سلام الله علیها متوسل می‌شدند.

سردار حسنی سعدی در ادامه گفت: ما هم به مراتب نیازمندتریم به این نام با برکت و توسل و استغاثه جستن به محضر آن بانوی بزرگوار و بایستی ایشان را واسطه فیض قرار دهیم.

وی نامگذاری ۱۳ میلیون نفر در کشور به نام مبارک فاطمه زهرا را از توجه و توسل امت مسلمان ایران به دختر گرامی پیامبر صلوات الله علیه دانست.

در این مراسم همچنین علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان نیز طی سخنانی به مقام والای همسران شهدا اشاره کرد و ضمن تقدیر و تجلیل از صبر و ایثار این قشر، آن‌ها را به الگو گرفتن از سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها سفارش نمود.


وی افزود: این بانوان بودند که بعد از شهادت همسرانشان بار زندگی را تا به امروز تحمل کردند و سختی های بسیاری را متحمل شدند.


رزم حسینی با تاکید براینکه باید در برابر خانواده شهدا سر تعظیم فرود آورد، خاطر نشان کرد: شهدای والامقام فرهنگ ایثار، مقاومت، از خودگذشتگی، شجاعت و پاکی را بوجود آوردند که موجب شد نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر مشکلات داخلی و خارجی واکسینه شود.


استاندار کرمان به درگیری های موجود در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: خون شهدا پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی ایران است لذا  این سرمایه باید در فرهنگ ایرانیان پایدار بماند.


رزم حسینی گفت: شهدا بدون چشم داشت دنیوی بلکه فقط برای رضای خدا از عزیزترین هستی خود گذشتند لذا جوانان باید بدانند که شهدا چه کار مهمی را انجام دادند و قدرشناس خون شهدا باشند و راهشان را ادامه بدهند.
وی افزود: جرقه ی جمهوری اسلامی ایران موجب شد تا بیداری اسلامی در منطقه شکل بگیرد و تحولات امروز کشور یمن نمونه ای از این بیداری اسلامی است.

در این مراسم که به همت بنیاد شهید و امورایثارگران و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان برگزار شد، بسته‌ی فرهنگی بین مدعوین توزیع گردید.

سفارش پروژه برنامه نویسی