شهیدستان- چشمان نافذش حکایت از شب بیداری ها، انتظار و چشم به راه بودن دارد دستانش که حالا به دلیل کهولت سن می لرزند از ناگفته های مقاومت و صبوری سخن می گوید، او بی بی جلیله قوام مادر سه شهید سیف الدینی و مادربزرگ شهید محسن برهانی است.

به گزارش شهیدستان، زمانی که دشمن سودای خام تجاوز به خاک پاک میهمن اسلامی را در سر می پروراند در اوج ناباوری مردانی مرد از دامان شیرزنانی غیور به پاخاستند و خیال تعدی را در نطفه خفه کردند.

 


آن روزها شیرزانی از جنس مردان مرد، دلاورمردانی را در آغوش مادرانه خود پروراندند که دیروز، امروز و فردا، دنیا به چنان عزتی می بالد و افتخار می کند.


او که غیور و مقتدر با دست خود فرزندانش را راهی نبردی جانکاه و نابرابر می کند آنچانکه خود هم یقینی به بازگشت عزیزانش ندارد.


تاریخ به خاطر ندارد اشک شیر زنی را که نه زمان رفتن فرزندش به جبهه و نه زمان آمدن تن چاک چاک و خونین جگر گوشه اش جز آرامش و صبوری در چهره اش چیزی نمایان نبود او و صدها شیرزن دیگر ام البنین های این کشور و دیار کریمان هستد.


شماری از مسولان استان کرمان روز جمعه ضمن دیدار با حاجیه خانم بی بی جلیله قوام مادر سه شهید سیف الدینی و مادربزرگ شهید محسن برهانی در سالروز وفات حضرت ام البنین (سلام الله علیها) و روز تکریم مادران و همسران شهدا از وی تجلیل کردند.


مادر شهیدان سیف الدینی در این دیدار با بیان خاطراتی از فرزندان شهیدش گفت: فرزندانم برای اینکه حرف امام بر زمین نماند کار و درس و زندگی را رها کردند و به جبهه رفتند.


وی به خاطره دیدارش با پیکر شهید محمد عباس اشاره کرد و گفت: وقتی در معراج شهدا به زیارتش رفتم دیدم که مانند مولایش عباس سلام الله علیها دست و پایش قطع شده و در کمال آرامش گویا خوابیده است و چهره اش از همیشه زیباتر بود.


مادر شهیدان سیف الدینی با بیان ویژگی های شهدا، آن ها را در انتخاب راهی که پیش گرفتند؛ سعادتمند برشمرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان نیز در این دیدار دستاوردهای حضور موفق جمهوری اسلامی در سطح بین الملل از پدافند در کنار گوش اسراییل تا حضور در مذاکرات ژنو و لوزان را از برکات خون شهدا دانست و افزود: در دوران دفاع مقدس همه دنیا یک طرف و ایران اسلامی هم یک طرف بود و امروز هم در پای میز مذاکرات 1+5 سران کشورهای قدرتمند دنیا یک طرف و نمایندگان ایران اسلامی هم یک طرف می نشینند.

 

حمید ذکاء اسدی گفت: امروز غرب رود اردن و عراق و غیره خطوط پدافندی سردار سلیمانی است که روزی در خطوط داخلی در جبهه های غرب و جنوب کشور پدافند داشتند.


وی اینها را نشانه و آیات زنده خداوند برای امروز برشمرد و اظهار امیدواری کرد: در سال همدلی و همزبانی بین ملت و دولت، با پیروزی های سیاسی بتوانیم در خدمت مردم و خانواده معظم شهدا باشیم.


وی حضور در جمع خانواده شهدا بویژه دیدار با مادر شهیدان سیف الدینی به عنوان ام البنین شهدای استان را موجب تقویت روحیه دانست و گفت: جا ماندن ما از شهدا، مسوولیت ما را سنگین تر و سخت تر کرده است.


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز خطاب به مادر شهیدان سیف الدینی گفت: شما دستتان پر است و نزد حضرت زهرا سلام الله علیها آبرو دارید.


سردار محمدرضا حسنی سعدی افزود: فرزندان شما برای خدا، اسلام، قرآن و امام حسین علیه السلام رفتند و جان خود را هدیه کردند.


احمد برهانی داماد خانواده شهیدان سیف الدینی و پدر شهید محسن برهانی نیز ضمن بیان بیوگرافی شهدای این خانواده گفت: شهدا، گل های سرسبد جامعه بودند که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشتند.


وی شهادت را معامله با خدا دانست و از اینکه مسوولان با حضور در جمع خانواده شهدا و دلجویی از مادر شهیدان، سال خود را آغاز کرده اند اظهار خرسندی و آن را بیانگر ولایتمداری مسوولان توصیف کرد.


مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف الدینی پس از تشرف به سفر حج در سال 1338 و در حالیکه تنها یک پسر داشته است زیر ناودان طلا از خداوند درخواست چهار پسر دیگر می کند؛ خداوند بعدها چهار پسر به او عطا می کند که سه تای آنها شهید شدند.


کتاب سه شهید سیف الدینی و خواهرزاده آنان شهید برهانی با عنوان 'فجرآفرینان' به تازگی منتشر شده است.
رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز سال 84 و در جریان سفر به استان کرمان با این مادر بزرگوار دیدار کردند.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خبرنگاران با حضور در منزل شهیدان محمد حسین، محمد حسن و محمد عباس سیف الدینی با حاجیه خانم بی بی جلیله قوام، مادر سه شهید و مادربزرگ شهید محسن برهانی دیدار کردند.

سفارش پروژه برنامه نویسی