Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1724407
مشخصات شهید
نام شهید

غلام عباس ملایی

غلام عباس
نام پدر

یدالله

تاریخ تولد

1345 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

زندگینامه شهیدمعظم غلامعباس ملایی

هشتم دی1345درایل عشایری روستای رابرازتوابع شهرستان بافت زاده شدپدرش یدالله ومادرش کبری نام داشت مشغول تحصیل دردانشسرای مقدماتی ومعلم بود به عنوان بسیجی درجبهه حضوریافت نوزدهم دی 1365درشلمچه براثراصابت گلوله به پهلوشهیدشد مزاروی درگلزارشهدای شهرستان جیرفت واقع است

خاطرات

شهید غلامعباس ملایی در سال 1345 در روستای ؟ از توابع شهرستان رابر دیده به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی را در عشایر به صورت کوچ رو، به پایان رسانید و برای ادامه تحصیل دوره راهنمایی به شهرستان جیرفت عزیمت نموده و بعد از اتمام دوره راهنمایی وارد دانشسرای تربیت معلم شهید مدرس شهرستان جیرفت شد و برای رسیدن به شغل مقدس معلمی شروع به تحصیل نمود. در دوران نوجوانی و جوانی ضمن درس خواندن، در ایام فراغت به همکاری با مردم و پدر و مادر پرداخته و در کارهای دامداری و کشاورزی همکاری صمیمانه ای را از خود نشان داده که هنوز زبانزد خاص و عام می باشد. وی در ایام تابستان با دهان روزه در امر جمع آوری محصولات کشاورزی همکاری صمیمانه با اقوام و فامیل داشته است.

از نظر عبادی:     ایشان همیشه به نماز اول وقت خیلی اهمیت می داد و همیشه نمازش را در اول وقت به جا می آورد و همیشه با مهربانی امر به معروف و نهی از منکر می نمود و با مردم مهربان و خوش برخورد بود. به سله رحم اهمیت خاصی می داد. به پدر و مادر احترام خاص قائل بود و بسیار خدا ترس و مهربان بود.

از نظر تحصیلات و پیشرفت تحصیلی:     ایشان از نظر تحصیلی و امر سواد از رتبه بالا و برتر برخوردار بوده و وظیفه خود را کاملا انجام داده و به بسیاری از امور زندگی مقید بود و همیشه این شعار بر زبان داشت که اگر درس نخوانی حرام است در مدرسه بمانی.

ایشان در دو مرحله به جبهه اعزام شده و بار اول به سلامت به آغوش گرم خانواده بازگشت و مرحله دوم که به جبهه اعزام شد، در گردان 410(غواص) لشکر 41 ثارالله انجام وظیفه نمود و در عملیات کربلای4 در منطقه شلمچه مجروح گردیده و پس از اعزام در بیمارستان شیراز به شهادت رسید. در جبهه قبل از شهادت هنگانی که به سجده می رفت، از ؟ خداوند زار زار گریه می کرد.

یکی از بندهای وصیت نامه ایشان سفارش مؤکد به رعایت حجاب به خانواده اش بود که می گفت:«ای زن از فاطمه به تو اینگونه خطاب است: از زنده ترین زینت زن حجاب است.»(راوی: پسرخاله و داماد شهید)

دست نوشته ها

وصیت نامه

  • غلام عباس
1365">
سفارش پروژه برنامه نویسی