Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1407583
مشخصات شهید
نام شهید

حسن رضا سلاجقه

حسن رضا
نام پدر

ميرزا

تاریخ تولد

شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

بسمه تعالی
شهید بزرگوار در سال 1342 در یک خانواده مستضعف و مذهبی در یکی از روستاهای شهر رابر چشم به جهان گشود تا اینکه در سن 6 سالگی به مدرسه ابتدایی آن زمان در روستای تذرج به درس خواندن مشغول شد. پس از گذراندن دوره ابتدایی برای ادامه تحصیل با هزاران مشقت و سختی به بخش رابر که تا این روستا 6 کیلومتر فاصله د ارد، با پای پیاده به درس خواندن مشغول بود و با موفقیت دوران راهنمایی را پشت سر گذرانید و تا اینکه دوران تحصیلی تمام شده طبق وظیفه و دفاع از میهن عزیزمان ایران اسلامی لباس مقدس سربازی را بر تن پوشید تا اینکه سرانجام در تاریخ 1360/9/3 مذکور به درجه رفیع شهادت نائل آمد . روحش شاد و یادش گرامی باد.
تر تظاهرات علیه رژیم شاه ملعون این شهید بزرگوار دچار آسیب دیدگی گردیده بود که چند روز در بیمارستان در تهران بستری شده بود.

خاطرات

خاطره ای از شهید:
بسمه تعالی
یکی از مهمترین خاطره هایی که ما در زندگی از او داریم آخرین دفعه ای که به مرخصی آمده بود او گویی که کاملا از شهادتش باخبر است و دقیق می فهمید اما ما خبر نداریم. او به پیش تمام اقوام و خویشان و وابستگان خود حتی به چند دقیقه ای هم بود می رفت و از آنها طلب مغفرت و آمرزش می کرد.
دومین خاطره ای که ما از آن داریم که او در تمام اوقات به خانواده اش وصیت می کرد که در شهادت من لباس سیاه نپوشید و اگر هم پوشیدید، بیش از 40 روز نپوشید چون عزاداری امام حسین که ما ادامه دهنده راه او هستیم بیش از چهل روز نبود.
والسلام

دست نوشته ها

وصیت نامه

1360">
سفارش پروژه برنامه نویسی