Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1253004
مشخصات شهید
نام شهید

موسی حیدری

موسی
نام پدر

شهریار

تاریخ تولد

1344 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

دوازدهم مرداد 1344، در روستاي بي‌زنوئيه از توابع شهرستان رابر چشم به جهان گشود. پدرش شهريار و مادرش‌ صغري نام ‌داشت. دانش‌آموز سال‌ چهارم متوسطه بود، به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌و‌سوم ‌بهمن 1364، در اروندرود بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در زادگاهش واقع است. برادرش عيسي نيز به شهادت رسيده است.

خاطرات

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام خدمت امام زمان و نایب برحقش امام خمینی و امت شهیدپرور ایران
قرآن کریم می فرماید: إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ
خداوند تبارک و تعالی می فرماید که من مشتری و خریدار جان انسانها هستم ولی نه همه انسانها بلکه انسانهای مومن و با ایمان. جان آنها را می گیرم و در مقابل آن بهشت به او عطا می کنم. تنها مومنان هستند که حاضرند جان خودشان را فدای اسلام و کشور اسلامی بکنند.
من به پیروی از اسلام و رسول اکرم(ص) و ائمه معصومین و رهبری خمینی راه خود را شناخته و ادامه می دهم و انقلاب ما اقتضا می کرده که به جبهه بیایم و از کشور اسلامی دفاع کنم. از هیچ چیز در این راه مضایقه نمی کنم و توصیه من به بقیه برادرانم این است که هدف خود را مشخص کنند. در راه هدف از دادن هیچ چیز سستی نکنند به جبهه ها بیایند و اسلام را یاری کنند و به فرمایشات امام عمل کنند و توصیه دیگر به برادرانم این است که نماز را اول وقت بپا دارند و دعاها را زیاد بخوانند مخصوصا دعای کمیل توسل زیارت عاشورا و زیارت جامعه.
توصیه ام به خواهران اینست که حجاب خود را رعایت کنند و خط زندگیشان را مثل حضرت زهرا و حضرت زینب قرار دهند.
وصیتم به برادرانم این است که سنگر مرا خالی نگذارید. برادرجان چنانچه فیض شهادت نائل گشتم و قبول درگاه الهی شدم تو پاسداری از خون ناقابل این حقیر و حفاظت از اسلام و روحانیت و این امر مقدس را تقویت کنید.

1364">
سفارش پروژه برنامه نویسی