Arrow
Arrow
Slider
کد پرونده: 1286623
مشخصات شهید
نام شهید

حسین دامن خورشید

حسین
نام پدر

علی

تاریخ تولد

1350 شهیدانی که در این سال متولد شده اند

تاریخ شهادت

شهیدانی که در این تاریخ شهید شده اند

محل دفن شهید

قطعه ردیف قبر
رسته

Directory

زندگی نامه

دوم تير 1350 ، در روستاي كريم آباد از توابع شهرستان جيرفت به دنيا آمد. پدرش علي، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. ششم خرداد 1367 ، در شلمچه بر اثر اصابت تركش به دست و موج انفجار، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

خاطرات

***خاطره ای از شهید***روزی که در کنار پنجره خانه نشسته بودم به اصرار زندگی خود فکر می کردم و از این قلبهای پر درد به دوستان وصیت می کردم و نوشتم ای دوستان ای کسانیکه مسئول دفن من می شوید اول آنکه تابوت را در جای بلندی نگذارید و آن را با پارچه سیاهی بپوشانید که همه بدانند من در این دنیا سیه بخت از دنیا رفتم و دیگر اینکه دست را از تابوت بیرون بگذارید که همه بدانند من دست خالی از دنیا رفتم و سوم اینکه چشمان را باز بگذارید که همه بدانند من با چشم براه از این دنیا بار جهان دیگر را بر بستم و سه قالب یخ بصورت سلیب وار در مقابل نور خورشید بگذارید و با این تابش نور خورشید این سه قالب یخ بگذارند و بجای اشک مادرم اشک بریزند چونکه من از همان دوران زندگی مادر نداشتم و با رنج و غم اندوه بزرگ شدم و به همان طور هم جان سپردم .کبوتر شادی من در پشت کوههای غم پنهان است و در پشت ابرهای سیاه خورشید سخت گرفته و آسمان تاریک و آن ماه تابان با اشعه های غمگین زمین را از حالت تاریکی به روشنایی تبدیل می کند و ستارگان به این و آن سو در تاریکی شب می روند و پروانه ها به حالت مرده و یک گوشه افتاده اند و شمعها خاموش شد و لحظه های شادی را همه تاریک کرده اند و همه این محفلها را به غم بند کرده اند و گلها را زیر این همه برفها سرفرو برده اند و حالت شادی را به غمگینی تبدیل کرده اند کی شود که این مرغ شادی پر کشد و این همه دردها برکنار شود خورشید روشن  و گلها از زیر ابرها سر بیرون بیاورند همه گویند که مرگ سخت است ولی غم دوری دوست ازمرگ سخت تر است که باین همه سختیهایی که در این جهان رخ آور می شود.

دست نوشته ها

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
با سلام و درود بر مهدی موعود و با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با سلام و درود بر شهیدان گلگون کفن اسلام که رفتند و درخت اسلام را آبیاری کردند می خواهم چند کلمه ای وصیت برای امت شهیدپرور جیرفت داشته باشم. اولین وصیت من به برادران عزیز می باشد که امام امت را تنها نگذارند و سلاح بر زمین افتاده شهیدان را بردارند و سنگر خونین این شهیدان را پر کنند. ای برادران عزیز حزب الهی چه چیزی در این دنیا سعادت آخرت را بدست می آورد یک قدری فکر کنیم چه چیزی باعث عزت و شرف ما می شود مرگ در راه خدا سعادت ابدی و مرگی توام با عزت و شرف می باشد من مکررا وصیت می کنم که راه امام بزرگوارمان را تا انقلاب مهدی(عج) ادامه دهید.
و دیگر وصیت من این است که از آمدن جوانها به جبهه جلوگیری نکنید . ای برادران و ای پدران گرامی مبادا که از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی توانید جواب زینب را که تحمل 72 شهید را نمود بدهید. باور کنید که دنیا گذر آخرت است. برادران عزیز زندگی دنیا ارزشی ندارد. بیایید زندگی این دنیا را در راه خدا بگذاریم هر کاری که مورد رضای خداست انجام دهیم. بیایید پاسدار انقلابی که با خون شهدا آبیاری شده است بشویم. بیایید دست از تفرقه برداریم و با هم برای خدا کار کنیم و دیگر وصیت من به پدر و مادرم می باشد. مادرجان از خداوند می خواهم که در این مصیبت زهراگونه صبر کنید چون بر اساس رسالتی که امام ندای لبیک را سر داده اند به لبیک امام جواب مثبت دادیم و ای پدرجان من بر اساس رسالت و مسئولیتی که حس نموده بودم در راه الله برای پاسداری و حراست از انقلاب اسلامی ایران که خونبهای هزاران شهید و معلول هست به جنگ علیه صدام آمدم و ای خواهر گرامیم از خداوند می خواهم که در این مصیبت زینب گونه صبر کنید و در این مصیبت صبور و بردبار باشید.
و دیگر وصیت من این است که به خانواده های شهدا دلداری دهید تا اینکه با کمک و یاری خداوند خبر آزادی راه کربلا را به خانواده های شهدا برسد. انشاالله.
و دعا به جان امام را از یاد نبرید و پیروزی رزمندگان با صلوات می باشد صلوات از یاد نبرید.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار.

1367">
سفارش پروژه برنامه نویسی