احمد اسدی گوکی

نــام :
احمد
نـام خـانوادگـی :
اسدی گوکی
نـام پـدر :
علی
تـاریخ تـولـد :
1333
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
بسم رب الشهداء و الصدیقین
“و تب علینا انک انت التواب الرحیم .”
“کتب علیکم القتال و هو کره لکم وعسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم والله یعلم و انتم لا تعلمون 2.” (قرآن کریم سوره بقره آیه  216)
” […] بزرگ برای شما جنگ پیش آورده است و شما خیال م یکنید این جنگ بد است و چه بسیار […] ما که خیال می کنید بد است ولی خوب و خیر است و چه بسیار چیزهایی که شما خیال[می کنید] خوب است ولی شر و بد است. خداوند می داند ولی شما نمی دانید که حقیقت امر الیم چیست .”
ای بسا بسیار چیزهایی که انسان خیال می کند برای او خوب است ولی در حقیقت زیان و ضرر به حال او دارد لذا بعضی از دعاهای شما صلاح نیست مستجاب شود. نمی دانید خدای بزرگ خیر و صلاح شما را می خواهد اگر پرده ها کنار رود شما خواهید فهمید[…] برای انسان ناراحتی و مصیبتی در زندگی برایش پیش می آید و انسان گریه و زاری[می کند] و از خدا گله می کند ولی بعد از مدتی می فهمد که چقدر آن جریان خوب بوده و بهتر آنکه […] قبول واقع نشده است.
[با] درود بر حضرت بقیة الله الاعظم (عج) روحی و جسمی له الفداء[و] درود برنایب برحقش امام امت رهبرکبیر انقلاب حضرت امام خمینی مد ظله العالی[و] درود بر قائم مقام رهبری فقیه عالیقدر حضرت آیت الله العظمی منتظری مدظله العالی[و] درود برهمۀ شهیدان و خانواده های معظم ایشان، درود بر همۀ مفقود الاثرها و اسرا و مجروحین و معلولین جنگ و انقلاب و خانواده های […] مکرمشان.
از آنجایی که بر هر فرد مسلمان واجب است وصیت نماید بدین وسیله قسمتی از شرح وقایع زندگی و حیات [را]  به عرض می رسانم، من احمد اسدی فرزند علی در سال 1333 درگلباف به دنیا آمدم و از سن [7 سالگی وارد] مدرسه شدم و در سال 1347 مدرک ششم ابتدایی را گرفتم و بدلیل نبودن امکانات یعنی نبود […] بالاتر ترک تحصیل نمودم و در منزل با پدر مشغول بافتن قالی شدم و مدتی هم در فروشگاه آقا داماد عزیزمان به وی کمک می کردم و بعد از خاتمه سربازی به کرمان برای کسب[و] کار آمدم و در مخابرات [مشغول شدم] و برای ادامه تحصیل شبانه ثبت نام کردم و تا سال دوم دبیرستان درس خواندام و برای دومین[…] تحصیل نمودم.
در سال 1361 تشکیل خانواده دادم که فعلاً 2 پسر دارم بهنام جواد و حسن، این بود […] سرگذشت دوران زندگی 31 ساله ام و اما وصیت در ارتباط با جبهه.
حضرت علی (ع) می فرماید: “ان الجهاد باب من ابواب الجنه فتحه الله لخاصه اولیائه.”
“به درستی که جهاد دری از درهای بهشت است و گشوده میشود برای خاصان و اولیاء درگاهش .”
[…] جهاد می توان بیان کرد خلاصه می شود در کوشش و تلاش – جهاد یعنی جهد و کوشش و جهاد بایستی [برای آن چیزی] که خدا در قرآن مشخص و معین کرده است، باشد و از طرفی انسان دارای شئون مادی و [معنوی میباشد]، شئون مادی انسان را به جهنم و اسفل سافلین می کشاند و شئونات معنوی بشر را به اعلاء علیین و انسان باید متوجه باشد که به چه جهنمی حرکت می کند و هدف از زندگی چیست و بشر یا […] خدا را قبول کند یا ولایت شیطان را م یپذیرد در صورتی که ولایت خدا را قبول کند […] در حق شود. به هر حال بشر باید خط فکریش برای جامعه روشن باشد و یک فرد مسلمان نمی تواند […] باشد و امروز وظیفۀ همۀ ماست دین خود را به انقلاب و اسلام ادا نماییم سنگرها را خالی نکنیم […] که از دست رزمندهای بر زمین می افتد آن سلاح را برداشته و بسوی دشمنان انقلاب و اسلام […] و ا نشاءالله 24 تکلیف و وظیفۀ خود را به نحو احسن انجام دهیم. من از همۀ کسانی که مرا چه از نزدیک و چه […] می شناسند تقاضای عاجزانه دارم که برایم فاتحه و دعای خیر بخوانند و مرا مورد عفو و بخشش قرار دهند [و از] ایزد متعال برایم تقاضای رحمت و مغفرت کنند تا انشاءالله خداوند بزرگ به آبروی شماها [مرا] در جوار خویش جای دهد و از بستگانم می خواهم مراسم شهادتم را با جشن برگزار نمایند.
[…] سفارش می کنم که گریه برایم مکن و افتخار کن که در رختخواب نمردم و به پدر و مادر و […] و مادرخانم که حقی بس بزرگ بر من دارند سفارش می کنم مرا حلال نمایند و شکر خدای بزرگ را [به جا] آورند. البته زحمت زیادی برایم متحمل شدند.
پدر و مادر اگر چه فرزند بدی برای شما بودم از شما تقاضای عفو دارم و مرا ببخشید و همسرم مرا حلال کن و فرزندانم را خوب تربیت کن و مواظبت نما. از همگی شما تقاضای عفو و بخشش دارم خدای بزرگ به آبروی آبرومندان . […]  به تمامی شما بستگان اقوام و آشنایان و دوستان و همکاران صبر و اجر جزیل عطا فرماید.
[خواهران] با حفظ حجابشان حافظ خون شهدا باشند جبهه را گرم نگه دارید نمازهایتان را اول وقت بخوانید به جبهه ها کمک کنید همیشه در صحنه باشید در صحنه بودن شما باعث شکست [دشمنان] اسلام است و وحدت و همبستگی را حفظ کنید. از تفرقه و جدایی بپرهیزید از مسائلی که شما را وابسته مینماید جداً خودداری کنید و دنیا هیچ ارزشی ندارد و از غیبت و تهمت پرهیز کنید و حسد […] و بغض ها را کنار گذارید با هم خوب باشید صفا و صمیمیت را برقرار کنید و آخرین مطلب را [در رابطه] با ولایت به عرض می رسانم، بر همگان امر ولایت از فقیه روشن است و اطاعت از رهبری [امری] است واجب و لازم، انشاءالله که خداوند طول عمر و سلامتی به حضرت امام خمینی تا ظهور حضرت مهد (عج) عطا بفرماید و قائم مقام رهبری حضرت آیت الله العظمی منتظری فقیه عالیقدر [مد ظله العالی] را خداوند برای نصرت اسلام محافظت فرماید.
انشاءالله راه مسدود شده کربلا باز گردد و آمریکای جنایتکار و روسیه تجاوزگر و جیره خواران داخلی و خارجی آنها بدانندکه امت حزب الله تا آخرین قطره خونشان از انقلاب و اسلام و رهبری عزیزشان دفاع میکنند [همۀ]  اینان از مکتب حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)
درس عقیده و شهادت را فرا گرفته و آموخته اند.
خدایا! خدایا! تا انقلاب مهدی(عج) خمینی را نگهدار.
خدایا! خدایا! تا انقلاب مهدی(عج) خمینی را نگهدار.
خدایا! خدایا! تا انقلاب مهدی(عج) خمینی را نگهدار.
منتظری  نستوه را برای نصر اسلام محافظت بفرما
رزمندگان اسلام، نصرت عطا بفرما.
مجروحین و معلولین شفا عنایت بفرما.
صدام  و لشکرش را نابودشان بگردان.
زیارت کربلا نصیب ما بگردان.
شهادت در رهت نصیب ما بفرما.
الهی آمین یا رب[العالمین].  الهی آمین یا رب[العالمین].  الهی آمین یا رب[العالمین].  
والسلام. 64/11/12
احمد اسدی

بیوگرافی

سوم فروردين 1333، در شهر گلباف از توابع شهرستان كرمان چشم به جهان گشود. پدرش علي، قاليباف بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا چهارم متوسطه در س خواند. كارمند شركت مخابرات بود. سال 1361 ازدوا ج كرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيستم بهمن 1364 ، در اروندكنار غرق شد و به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1364/11/20
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
اروند کنار
عـملیـات :
والفجر 8
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
کرمان
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
2
ردیـف :
4
شـماره :
9

تصویرمـزار

شهیدهاکارمندگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *