احمد زارعی جلال آبادی

نــام :
احمد
نـام خـانوادگـی :
زارعی جلال آبادی
نـام پـدر :
حاجی
تـاریخ تـولـد :
1335
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسمه تعالي

[…] واجب هست و همه افراد موظفند بعنوان پاسخ به حضرت سيدالشهداء از اسلام و قرآن دفاع كنند. خودم مي دانم كه آخرين روزهاي زندگي را مي گذرانم و واجب دانستم اين چند كلمه را بعنوان يادگار يا به عنوان راه رسم زندگي به تنها فرزندم الهام مي نويسم. گرچه فرزند تو را در پشت سر خود در بدر و بي خانمان مي بينم ولي فرزندم […] رنجهاي دنيا را كه اجرت كمتر از شهيد نيست. اي فرزند بي پدر خدا اين چنين تقديرت كرده است و تو هم مثل ديگر يتيمان.

و اي همسر! اي همسر چندين ساله نميدانم برايت چه چيز بنويسم كه تو بهترين شريك زندگي من بوده ايد و تو را بالاتر از آن مي دانم كه نام و شخصيت همسري مانند تو را روي كاغذ بياورم ولي در اينجا ناچار بايد اين چنين جمله اي برايت بنويسم. اي همسر عزيزم خداحافظ تا روز قيامت. تا روزي كه تو را در آن دنيا ملاقات كنم و تو را شفاعت كنم. خداحافظ اي مهربان مادر تنها فرزندم خداحافظ خداحافظ.

و اي پدر گرامي از شما آنقدر تقدير و تشكر مي كنم كه مرا بزرگ كرده ايد و مرا در راه خدا هديه داده ايد. تنها يادگار مرا زير دست خودتان پرورش بدهيد و در مرگ من زياد گريه نكني چون مرگ من يك مرگ طبيعي نبوده است . يك مرگ […] يك مرگ خدايي كه به امام حسين داد. شما را به او كه خالق روي زمين است مي سپارم خداحافظ.

اي خواهر عزيزم به تو هم توصيه مي كنم كه زينب وار باشيد. چون زينب در زمان خود يكي بود ولي در اين زمان زينب ها داريم و توأم يكتا خواهرم تو را به دست خدا مي سپارم. خداحافظ خداحافظ.

و اي برادرانم بعد از من كه چه احتمال كمر شكسته مي باشد ولي صبر و استقامت را پيشه كنيد و راه امام را ادامه دهيد. انشاءالله با آن روح سرگردانم شماها را در كربلا زيارت كنم به اميد فتح و پيروزي لشكريان اسلام.

و اي قومان و خويشان از كليه شما مي خاهم مرا ببخشيد. هر چه بوده ام بالاخره بچه و نادان بوده ام. اميدوار هستم شبهاي جمعه مرا ياد كنيد. خداحافظ خداحافظ.

و اي آشنايان و اي همسايگان و اي همشهريان و اي بيگانگان هرچه بدي از من ديده ايد، ببخشيد و شما را به خدا مي سپارم.

خداحافظ خداحافظ تا روز جزاء.

و اي محمود پس از من رفتم زندگي من پدر و مادر مي باشند و خودت اي برادر عزيزم.

مرا در قبرستان جلال آباد بخاك بسپاريد.

بیوگرافی

يكم آبان ‌1335، در روستاي‌ جلال‌آباد از توابع ‌شهرستان زرند چشم به جهان گشود. پدرش ‌حاجي، كشاورز بود و مادرش خاور نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. سال 1358، ازدواج كرد وصاحب يك دختر شد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و دوم اسفند 1362، با سمت معاون فرمانده گردان محرم در جزيره‌ مجنون عراق بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه به جا ماند و پس از تفحص‌ سال 1375، در امامزاده بهاء‌الدين(ع) شهر يزدانشهر تابعه شهرستان زادگاهش به خاك سپرده شد. 

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
والفجر1
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

زرندشهیدهاوالفجر1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *