احمد سلیمانی ماهانی

نــام :
احمد
نـام خـانوادگـی :
سلیمانی ماهانی
نـام پـدر :
محمود
تـاریخ تـولـد :
1338
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُمْ بُنْيانٌ مَرْصُوصٌ
خداوند دوستدار جنگاوران است که در راه او صف بسته و چون دژی نفوذناپذیر در راه او نبرد می کنند من لیاقت وصیت نامه نوشتن در خود نمی دیدم ولی چون بچه ها نوشتند و گفتند نبویسید من هم همان جمله های آن رهبر بزرگ زعیم سازش ناپذیر امام خمینی که می می گوید به شما گوشزد می کنم هیچگاه دست از اسلام بر ندارید هیچگاه خدا را فراموش نکنید در راه خدا سخت کوشا باشید و خدا به شما اجر خواهد داد شما کاری نکنید که اسلام و رهبر تضعیف شود. برادر عزیزم اگر خدای تو مرا بپذیرد و در این مرحله مرا از شهیدان قرار دهد که هدف فقط او باشد و خدا توفیق دهد و او رهنمایم باشد و او نجات دهنده مطمئن باشد و خدایا تو را می پرستم و از تو یاری می خواهم و امیدوارم که عملا این را ثابت کنم که تنها در راه او و برای او و بخاطر او فدا شوم لحظه های عجیب است بچه ها همه شادند همه حمام رفته اند همه وصیت نامه می نویسند نمونه ای از یاران حسین(ع) را در چهره یاران خمینی بزرگ می بینم. برادر و نور چشم من دست از اسلام بر ندارید . برادرجان به خدا قسم اگر ما انسانها دور از خدا باشیم خدا ما را در قیامت مواخذه خواهد کرد و اگر شما انسانهای وفاداری به اسلام باشید شهیدان در قیامت […] شاهد هستند و شما خون شهیدان عزیز پاس بدارید و ما اگر کشته شویم کوچکتر از آنیم که خود را شهید قلمداد کنیم اما از شما می خواهم که از روحانیت دست بر ندارید و اسلام را از اهلش بیاموزید که علی می فرماید در آخرالزمان انسانهای […] از اهلش می آموزند.
در پایان چند جمله با انسانهای فریب خورده که از […]. امیدوارم خدا آنها را هدایت کند به اسلام برگردند و به قول امام عزیز با یک دست قرآن و با دست دیگر اسلحه برداشته . به یاری مستضعفان برخاسته و به ندای قرآن پاسخگو باشید که خداوند می فرماید چرا در راه خدا و در راه مستضعفین جهاد نمی کنید . برادر من عزیزم دست از قرآن بر ندارید. برادر من عزیز من، جوانهایی که مرا می شناسید و از سوابق قبلی خبر داشنته و الان نمی دانید آیا من برای فریب به اینجا آمده ام یا برای آنکه به پست و مقامی برسم و اگر چنین باشد به قول رسول الله که شهید راه […] یعنی بخاطر هیچ چیز فقط برای خدا باشد و من امیدوارم که خدا این قطره خون ناقابل مرا قبول کند: جان چه قابل که فدای دوست گردد / این متاعی است که هر بی سر و پایی دارد
و برادران از شما می خواهم در مطالعه در قرآن هر چه بیشتر کوشش کنید که قرآن را یاد گرفته و بعد بفهمید و بعد عمل کنید و برادران آنانکه کتاب های مطهری را نخوانده اید بخوانید و حتما بعد از من شما به جبهه خواهید آمد و در راه خدا قدم بر خواهید [داشت] و مانند روز روشن است این کربلاها آنقدر دوام خواهد یافت که قائم برحق به کمک ما می شتابد و بدست شما مردم مسلمان  بر فراز کاخهای استبدادی کرملین و سفید پرچم اسلام زده خواهد شد و من امیدوارم که تمام جوانها و تمام مردم آگاه شوند که شده اند  و آنانکه مغرضانه بر علیه اسلام […] می کنند باید کنار زده شوند و من از قول بچه های دیگری که امکان دارد همراه من شهید شوند می گویم ما رضای نیستیم که انانکه با اسلام و قرآن مخالفند بر سر قبر من یا تشییع جنازه ما بیایند و امکان دارد که خواست خدا که ما هیچکدام قبری نداشتیم و […] الهی در کربلای خوزستان دفن شویم ولی اگر چنین باشد باز هم کسی حق ندارد […] به فکر باشد. از شما عزیزان می خواهم آنانیکه با اسلام و امام و ولایت فقیه در ستیزند شما با آنها در ستیز باشید خواه تبلیغی خواه مسلحانه و از شما می خواهم با آنها هیچگونه رابطه ای نداشته مگر برای هدایت آنها و بدانید مردم که اصل تولی و تبری از اساسی ترین مسائل اسلامی است در پایان امیدوارم تمام آنهاییکه از دست ما رنج دیده اند و سیدجلال مرا ببخشند . از برادر عزیزم سپاه پاسداران و جناب اقای وحیدی و جناب عباس[…] مرا ببخشند تمام مسجدیان عزیز مرا ببخشند من اشتباه کرده بودم شما از [من] بگذرید. از تمام روحانیت و از تمام علما و از همه و همه و هر کس که من یک جمله بر خلاف اسلام گفتم و او را رنج داده ام می خواهم مرا ببخشند. از شما می خواهم که از خدا بخواهید که از گناهان من در گذرد خدا می داند نمی دانم چه بنویسم و چه بگویم در لحظه های عشق آفرین که هر یک از جوانهای ما در اینجا که آثار شهادت در چهره هایشان نمایان شده است و آخرین روزیست که بچه ها نماز جماعت خوانده اند از خدا بخواهید که از سالهای عمر ما بردارد و به لحظه های عمر امام بیفزاید. بچه ها دست از اسلام بر ندارید بچه ها نماز را سبک نشمارید و شما خواهید گفت خودت نکردی امیدوارم که اگر توفیق یافته و زنده ماندم انجام دهم و امیدوارم که شما انجام دهید بچه ها تا می توانید نماز شب را ترک نکنید و […] می دانید می گوید شیعه ما نیست کسی که نماز را سبک بشمارد. حسین(ع) […] نماز شهید شد. امام علی(ع) در محراب شهید شد و می دانید جبهه جهاد کوچک است بر شما باد خودسازی انقلابی در راه خدا.
برادران مسجدها را خالی نکنید که ما هر چه داریم از مسجد و اسلام است خدا می داند اگر اسلام و رهبریت اجتماعی نبود نیروهای کفر جهانی و استبداد کشور ما را تحت کنترل خود قرار داده بودند و ما را به زنجیر کشیده بودند و تنها راه نجات هر ملتی اسلام است. اسلام است. اسلام است. دست از اسلام بر ندارید به امید پیروزی نیروهای مسلمان بر تمام نیروهای کفر در سرتاسر دنیا. پیروز باد اسلام. نابود باد نیروهای ضد اسلامی و ضد مردمی آمریکا و نیروهای سرسپرده صدام، خالد، بازرگان، رجوی و دیگران.
قُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا. پیروز باد اسلام. احمد سلیمانی ماهانی. کرمان

بیوگرافی

دوم فروردين 1338، در شهر ماهان از توابع شهرستان كرمان زاده شد. پدرش ‌محمود (فوت‌1358) و مادرش صغري نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. كارگر بود، به عنوان بسيجي‌ در جبهه حضور يافت. چهارم فروردين‌ 1361، در فكه توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش خمپاره شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. برادرش حسين نيز به شهادت رسيده است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/04
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
فکه
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدهاگلزار شهدای ماهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.