اسماعیل اسفندیارپور

نــام :
اسماعیل
نـام خـانوادگـی :
اسفندیارپور
نـام پـدر :
رحمت اله
تـاریخ تـولـد :
1341
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
و جاهدوا فی سبیل الله حق جهاده
در راه خدا جهاد کنید و حق آن را ادا کنید.
با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و کلیه شهدای اسلام مخصوصا شهدای جنگ تحمیلی.
شکر خداوندی را که انسانها را به عقیده های و فکرهای مختلف آفرید و خوشنود انسانی را که راه حق فضیلت را پیشه خود کرد و راهی که تمام ائمه طاهرین در این راه مبارک به سعادت شهادت نایل شدن. ما باید این مسئله را بدانیم که آن چیزی که به زندگی معنا می دهد و زندگی را از حالت طفیل بودن خارج می کند آن مهم است پس مسئله مرگ مطرح نیست مسئله این است که علاقه به زندگی، به ماندن در دنیا محرک انسان در فعالیت ها نباشد . این مساله عشق به رفتن است. اگر کسی در عین عشق به رفتن بماند این عین کمال است و کسی که در حال نفرت از رفتن برود عین سقوط است پس آن چیزی را که فرد باید بدست بیاورد این است که نسبت به شهادت عاشق باشد چه نصیب او بشود و چه نشود. یعنی در نظر او لقاء پروردگار ارزشش بیشتر از ملاقات حیات دنیا باشد. انسان بر اساس عقیده خود راهی را باید انتخاب کند که در این راه مبارک که همان به شهادت رسیدن است و سرانجام هر انسانی مرگ است پس چه بهتر که انسان مرگی را انتخاب کند که در راه خدا و اسلام باشد.
پدر و مادر عزیز اگر شهادت نصیب من حقیر بشود به هدف اصلی و راه اصلی خودم که سالها انتظارش را می کشیدم رسیده ام. از پدر و مادرم خواهش می کنم که راه صبر را پیشه خود کنند و راهی را بروند که خانواده شهدا رفتند و می روند و من از اینکه نتوانسته ام دینم را ادا کنم تاسف می خورم و از شما طلب عفو و بخشش خواستارم. و از برادران و خواهرانم تنها حرفی را که درباره آنها می توانم بزنم حرف ؟؟؟ امام را سرلوحه کار خود و اسلام قرار دهند و از خواهرانم می خواهم که یک لحظه از درس و کوشش برای خدا غافل نشوند. و از برادر گرامی خود خواهشم این است که پدر و مادر من را، که این دو پرورش دهنده یک انسان به سعادت رسیده هستند تا لحظه مرگ همراه و نگهبان آنها باشد و نور چشم من و خواهرانم را که عزیز من هستند از برادرم می خواهم از کمک به آنها چه کمک مادی و په کمک معنوی دریغ نفرمایید تا لحظه ای که وارد خانواده نو خود می شوند. برادرم گرچه زندگی سختی و مشکلاتی دارد نه به اندازه جداشدن از پدر و مادر و خواهر .از کلیه مردم شهیدپرور سیرجان می خواهی یک لحظه درباره شهیدان شهرستان فکر کنند و برای خودکفائی کشورشان و برای جهانگیر شدن اسلام به رهبری امام خمینی کوشش کنند و دعا برای امام را از یاد نبرید و در ضمن اگر جسدم سالم بدست شما رسید در سیرجان هر کجا که شما خودتان می دانید دفنم کنید. والسلام. اسماعیل اسفندیارپور

بیوگرافی

نهم ‌مرداد 1341، در روستاي چهارگنبد از توابع‌ شهرستان‌ سيرجان به دنيا آمد. پدرش‌ رحمت‌الله، خوار‌بار فروش بود و مادرش آئينه نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه‌ در رشته اقتصاد درس‌خواند، به عنوان پاسدار وظيفه درجبهه حضور يافت. دهم‌اسفند1363، در شلمچه براثر اصابت تركش‌ به سر و قلب، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي سيرجان واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/10
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
نامشخص
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

سیرجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *