اکبر خبری

نــام :
اکبر
نـام خـانوادگـی :
خبری
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
1344
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ اشتَرى مِنَ المُؤمِنينَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ  يُقاتِلونَ في سَبيلِ اللَّهِ فَيَقتُلونَ وَيُقتَلونَ
بدرستیکه خدا جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری کرده آنها در راه خدا جهاد می کنند و می کشند و کشته می شوند.
به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان از هابیل تا حسین و از حسین تا خمینی بت شکن سخنان خود را آغاز می کنم ولی باید بگویم که من کوچکتر از آنم که برای شما عزیزان شهیدپرور سخن بگویم ولی آنچه احساس وظیفه می کنم می گویم که از نظر شرعی مسئول نباشم بنابراین پدران مادران از آمدن فرزندانتان به جبهه جلوگیری نکنید فرزندانتان را به جبهه بفرستید تا قدس مقدس مقدس را آزاد کنند. خواهران و برادران خوشحال باشید که این سعادت بزرگ نصیب شما شده است که برادرتان قوم و خویشان و دوستان شما به جبهه می روند همینطور که امام عزیز می فرماید الان رفتن به جبهه ها واجب کفایی است. پس سخن امام را لبیک بگویید(لبیک یا خمینی)
از شما ملت شهیدپرور می خواهم که گوش به فرمان امام خمینی نایب برحق امام زمان(عج) و پشتیبان روحانیت مبارز بوده و گوش به شایعه ها بیهوده دشمن داخلی و خارجی ندهید که خدای ناکرده به اسلام و مسلمین لطمه نخوردو چنانچه امام امت گفتند هیچ ابرقدرتی نمی تواند به این انقلاب شکستی بدهد مگر آنکه ملت وحدت کلمه را حفظ نکند و پشتیبان روحانیت نباشد آنوقت این انقلاب شکست می خورد و این را بدانید که همین نمازهای جمعه است که دشمن را سرکوب می کند از شما می خواهم که در صفهای نماز جمعه حاضر بوده و مشت محکمی به دهان ابرقدرتها و دشمنان داخلی و خارجی اسلام و مسلمین بزنید.
(خطاب به رزمنده)
ای رزم بیاموخته از یار حسین / وی کرده اطاعت حق از پیر خمین
هنگام ستیز در دلت عشق خداست / در لحظه مرگ بر لبت نام حسین
ای خدای یکتا تو می دانی که من هدفم جز خشنودی تو و تحقق دین مبین اسلام چیز دیگری نیست از تو می خواهم که مرا به راهی هدایت فرمایی که نیکان و صالحان تو پیمودند.
خدایا رهبر کبیر انقلاب امام خمینی را عمر طولانی عطا کن که این نهضت اسلامی را به قیام مهدی(عج) برساند پیروان راستین این امام را موفق و پیروز گردان. خدایا کسانیکه سد راه این انقلاب می شوند مفتض و نابودشان گردان. در پایان فرزندانم و خانواده گرامیم را به تو می سپارم. مادر برادرانم و تمامی اقوام و خویشان را به خداوند تبارک و تعالی می سپارم.

بیوگرافی

نهم‌ شهريور 1344، در روستاي خبر از توابع شهرستان شهربابك‌ زاده شد. پدرش حسن(فوت1350) كشاورز بود و مادرش نبات نام داشت. تا پايان مقطع ابتدايي درس خواند. سال 1361، ازدواج كرد و صاحب‌ يك دختر شد. كارگر بود، به‌عنوان بسيجي‌در جبهه ‌حضور يافت. بيست‌و‌چهارم‌ ارديبهشت 1362، در هورالهويزه براثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/02/24
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
هورالهويزه
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهربابکشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *