ایرج سمندری

نــام :
ایرج
نـام خـانوادگـی :
سمندری
نـام پـدر :
یونس
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله القاسم الجبارین
بنام خداوند در هم کوبنده ستمکاران
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
هرگز مپندارید کسانی که در راه خدا شهید می شوند مردگانند بلکه زندگانی هستند که در نزد خدا روزی می خورند.
من ایرج سمندری متولد 1345 به شماره شناسنامه 1119 صادره از جیرفت نام پدر یونس این نوشته و دستخط را از خود بجا می گذارم تا در موقع نبودنم و کشته شدنم برای خانواده ام فرستاده شود. پدر عزیز و مادر عزیز سلام. پدر و مادر عزیز و  مهربانم من در همه عمرم هیچ کس را به اندازه شما دوست نداشتم و ندارم. پدر و مادر خوب و مهربانم من در جوانی جهالتهایی کرده ام و شما را غصه ها داده ام با اینکه شما را از همه چیزهایی که در دنیا وجود دارد بیشتر دوست می دارم ولی خود را موظف می دانم که برای دینم و راهم و طریقی که یاد گرفتم و در آن کوشش کرده ام و به ان اعتقاد و ایمان دارم جان خود را فدا کنم. پدر و مادرجان هیچ راهی بهتر و سعادتمندتر و باارزشتر از اسلام نیست و چه شیرین است دادن جان بی ارزش ما در راه پرارزش و باعظمت اسلام و شناختی که از اسلام در اینمدت کوتاه داشتم بالاتر از تمام شناخت من از زندگی در تمام عمرم بود. بیایید راه اسلام که راه حق راه الله می باشد انتخاب کنید.
وقتی من شهید شدم دستهایم را بیرون بگذارید تا مردم ببینند که من از این دنیا چیزی را با خود نبردم و از برادرانم می خواهم که راه من را ادامه دهند. سلام من به تمام حق خواهان در راه اسلام و ایران. والسلام

بیوگرافی

دوم شهريور 1345، در روستاي هوكرد از توابع شهرستان جيرفت ‌به دنيا آمد. پدرش يونس و مادرش خاور نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي‌ درس ‌خواند، به عنوان پاسدار وظيفه در جبهه حضور يافت. بيست و ششم ‌اسفند 1363، در شرق‌ دجله بر اثر اصابت تركش به ‌سر، شهيد شد. مزار وي درگلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/26
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرق رود دجله
عـملیـات :
بدر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

جیرفتشهیدهاعملیات بدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *