بهرام درويش علي

نــام :
بهرام
نـام خـانوادگـی :
درويش علي
نـام پـدر :
عليرضا
تـاریخ تـولـد :
1347
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ
ای خوشا با فرق خونی در لقای یار رفتن/ سر جدا پیکر جدا در محضر دلدار رفتن
درود بر امام خمینی ابراهیم زمان و حسین دوران و درود بر حزب الله که از 15 خرداد تاکنون یار و یاور امام بوده و هستند. سلام بر عاشورا و شهیدان […] عاشورا از 15 خرداد تا 22بهمن تا کربلای سرچشمه تهران در کربلای معنوی و پروسعت ایران. […] شهادت چه دریای بیکرانی از معنویات که دل عاشقان الله را به هیجان آورده و آنان […] در طی صراطی مستقیم که می روند امیدوارتر و پای و جان […] می کند. دشمنان انقلاب ما بی توجه بوجود شهادت در مکتب حیات بخش اسلام از هر طرف به ما هجوم آورده و به جنایات خویش می افزایند و در این موقعیت طبقه ای حامی انقلابند که انقلاب را پاسداری می کنند.
بنابر این من می روم تا بار دیگر پاسداری از انقلاب را در […] دیگر آغاز کنم و در عاشورایی از عاشوراهای تاریخ و در کربلایی از کربلاهای ایران در هنگام جهاد به آرزوی نهایی خویش برسم راستی من درس شهادت را از آموزگار شهادت حسین(ع) آموخته ام و نمونه یعنی این که شهادتها را در دانشگاه جنگ با چشمان خویش دیده ام پس به شما خانواده گرامی و همشهریان و دوستان می گویم که من با آگاهی و شناخت کامل می روم و باز هم می گویم که الهی رضا بقائک و تسلیما.
پیام من به مادر و پدر گرامیم این است که در هر حال صبور بوده بعدا […] کنند که چنین افتخاری نصیب شما شده است و خواهر و برادران عزیز شما ادامه دهندگان راستین راه شهیدان باشید و فقط به این بیندیشید که این دنیا فانی است و آخرتی بدون پایان در پیش است و برادر کوچکم را آنطور تربیت کنید که در آینده فردی مسلمان باشد که بتوان امتی را هدایت کند و از مادرم می خواهم که مرا حلال کند مادرجان من وقتی این وصیت نامه را می نویسم آنقدر ناراحت هستم که چرا نتوانسته ام به مادرم خدمت کنم چرا در مواقعی او را ناراحت می کردم مادرجان امیدوارم که مرا ببخشی.
همشهریان و دوستان مهربان مطمئن هستم که شما راه شهیدان را دنبال خواهید کرد و فقط یک چیز را به شما می گویم که نفس اماره را نابود کنید تا بر درون خویش راه یابید و می توانم بگویم که آمریکا نوع تکامل یافته نفس اماره است که امام او را شیطان بزرگ خوانده است پس بکوشیم که نفس اماره را نابود کنیم و در جهت تکامل به سوی الله پیش رویم و در این راه امام و روحانیت مبارز و متعهد را راهنمای خویش قرار دهیم. خداوندا مرا با شهدای کربلا محشور بفرما و در خاتمه دعا می کم خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار.

بیوگرافی

یکم فروردين 1347، در شهرستان تهران به دنيا آمد. پدرش عليرضا، خياط بود و مادرش اشرف نام داشت. تا اول متوسطه درس خواند. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و سوم فروردين 1362 ، در شرهاني توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار وي در بهشت زهراي شهرستان جيرفت واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرهانی
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
جیرفت
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

جیرفتدانش آموزشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *