بهمن حیدری

نــام :
بهمن
نـام خـانوادگـی :
حیدری
نـام پـدر :
مهدی
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ  فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ  وَما بَدَّلوا تَبديلًا
برخی از مومنان افرادی هستند که تصدیق نمودند آنچه را که با خدای خود پیمان داشتند و به پیمان خود وفا کردند بعضی از آنان به درجه شهادت نائل آمدند و گروهی دیگر در انتظار شهادت به پیش رفتند و هیچ عهد خود را تغییر ندادند.
اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله و اشهد ان علیا ولی الله. سلام و درود فراوان به امام زمان، بت شکن جهان و یاری دهنده مستضعفان درهم کوبنده ستمگران حضرت مهدی و سلام و درود فراوان به نایب او موسی زمان، فرزند ابراهیم خلیل الله، […] راه هابیلیان رهبر عالیقدر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله العظمی امام خمینی و سلام و درود فراوان به تمام شهدای اسلام از اولین شهید اسلام سمیه تا آخرین شهدا غرب و جنوب کشور ایران . سلام به پدر و مادر عزیزم و خواهرانم و برادران عزیزم به دختر عمویم. شما باید خوشحال باشید که پدر و مادر فرزندتان، و خواهران و برادرانم برادرتان و اما تو دختر عمویم پسر عمویت را که در راه خدا به درجه رفیع شهادت نائل شده است. امیدوارم که خدای تبارک و تعالی از گناهان من بگذرد و شهادت مرا قبول کند شاید تبارک و تعالی عمل ناچیز و بی ارزش مرا قبول کند و منهم بتوانم در زمره شهدا قرار گیرم. پدر و مادر و خواهران و برادران و دختر عمویم(نامزدم) شما باید چون کوه استوار باشید مبادا یک وقت برای من متاثر باشید. مبادا یک وقت برای من [….] شوید. پدر و مادر و خواهران و برادران و دختر عمویم که پدر و مادر شما فرزندتان و برادران و خواهرانم شما برادرتان و دختر عمو، پسر عمویتان را در جهاد فی سبیل الله شهادت که رفیع ترین و بزرگترین مقام است نائل گشته و به ملا اعلی (انا لله و انا الیه راجعون) ما از خداییم و بسوی خدا می رویم و مالک اول من خداوند تبارک و تعالی است و […] خداست . ما راضی هستیم به رضای او. مادرم مبادا بحال من گریه کنی و باید زینب وار چون کوه استوار باشی. باید انسان در راه خدا از عزیزترین کسانش و بهترین چیزهایش بگذرد. مگر ابراهیم خلیل الله عزیزترین […] تا درخت اسلام را آبیاری کند تا اسلام پایدار بماند. مگر راه ما راه سیدالشهدا نیستو مگر جان و خون ناقابل ما از حسین(ع) که در راه مکتبش ایثار کردیم ارزشمندتر است.[…] پس دیگر چه غم و غصه ای چه گریه ای باید […] جشن بگیرید از اینکه عزیز ناقابل شما در راه خدا کشته شد می خواهم که بر روی قبر من شیرینی پخش کنید خوشحال باشید و لباس نو بپوشید و جشن بگیرید و اول از خدا می خواهم که گناهان مرا ببخشد و بعد از پدر و مادرم و برادران و خواهرانم می خواهم که از گناهان من در گذرید و مرا حلال کنید و از […] از تمام اقوام و دوستان حلالیت می خواهم و از آنها می خواهم که مرا بهل کنند.

بیوگرافی

دهم‌ تير 1342، در روستاي گنجان از توابع شهرستان بافت ‌ديده به جهان گشود. پدرش‌ مهدي، دامدار بود و مادرش حوا نام داشت. تا سال چهارم متوسطه درس‌خواند. سال 1360 ازدواج كرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. دوم فروردين 1361، با سمت نيروي واحد اطلاعات  عمليات در دشت‌عباس بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/02
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
دشت عباس
عـملیـات :
فتح المبین
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

جیرفتشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *