حاج عباس معافی فرسنگی

نــام :
حاج عباس
نـام خـانوادگـی :
معافی فرسنگی
نـام پـدر :
اسدالله
تـاریخ تـولـد :
1313
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

به نام خدا و به اميد يارى امام زمان (عج ) شروع به نوشتن وصيت نامه اى مى كنم كه ان شاء الله گواه بر عقيده و هدف من باشد ، درود بر قائد عظيم الشان و رهبد كبير انقلاب اسلامى ايران و سلام بر شهيدان گلگون كفن از هابيل تا حسين (ع ) و از حسين تا شهداى كربلاى ايران .
اسلام بدون رو حانيت مانند كشور بدون طبيب است .(امام خمينى )
هدف من از رفتن به جبهه تحقق بخشيدن به پيام هل من ناصر ينصرنى حسين (ع ) و ارج نهادن به خون شهداى پاك باز راه اسلام است ، شهيدانى كه هدفى جز بر قرارى نظام عدل اسلامى در پهنه گيتى را نداشته اند و اكنون وظيفه ماست كه اين رسالت را به نحو احسن به مقصد بر سانيم و تمامى مشكلات را با يارى خداوند متعال حل نمائيم .
تا آنجا كه مى دانم در هر زمان از ابتداى خلقت تا كنون جنگ هاى زيادى رخ داده و افراد زيادى كشته و مجروح شده اند اما آيا جنگ زمان ما هم مانند همان جنگ هاست ؟ مى دانم جز چند جنگ از جنگ هائى كه صورت گرفته جنگ هاى ديگر در راه خدا نبوده است . و باز اين جنگ ها چندان شباهتى با جنگ زمان ما ندارند اما اكنون يعنى زمان جنگ تمام اسلام با تمام كفر آن هم در زمان غيبت امام زمان (عج ) زمانى كه هيچ پيامبر يا امامى حضور ندارد تا ما را راهنمائى نمايد ليكن از آن جائى كه بر طبق آيه قر آن كريم كه مى فر مايد اطيعو الله و اطيعو الرسول و اولى الامر منكم وظيفه ماست كه از ولى فقيهمان يعنى امام خمينى اين نائب به حق حضرت مهدى (عج ) پيروى نمائيم و همان طورى كه لفظا اين ندا را سر مى دهيم كه : ما همه سر باز توئيم خمينى ، بايد با عمل خودمان به دشمنان اسلام و قر آن و دشمنان روحانيت بفهمانيم كه ما از پيروان حقيقى ولايت فقيه و از پويندگان را ه حسين (ع ) و ادامه دهندگان مكتب هستيم .
اما مى خواهم به شما عزيزان كه بعد از من و ديگر شهدا قصد ادامه را ه شهدا و پيمودن خط امام را داريد پيامى عرض كنم : اگر چه خودم را كوچكتر از آن مى دانم كه بخواهم پيامى عرض نمايم ولى به عنوان قطره اى از دريا .
اى برادران و خواهران – اى هم رزمان و هم سنگران تنها مطلبى كه تذكر آن را مهم مى دانم اين است كه نكند مال دنيا شما را فريب دهد ، نكند دلبستگى به زندگى شما را از راهى كه در آن قدم بر مى داريد ، باز دارد ، نكند از دنباله رو بودن مقام ولايت فقيه مانع شود .
تنها و تنها وصيت من و ديگر شهدا اين است كه تا آخرين قطره خونتان از پيروى را ه ولايت فقيه و رهبر مان دست بر نداريد و به آن وفا دار باشيد .
نكند مانند كوفيان شويد .
در آخر از فرزندانم مى خواهم كه در راه اسلام و قر آن و خط رهبر كبير انقلاب اسلامى امام خمينى كوشش كنند و هيچ وقت امام را تنها نگذاريد و خط امام را كه همان خط اسلام است فراموش ننمائيد و اين شعار را هر گز فراموش نكنيد كه :خدايا ، خدايا تو را به جان مهدى تا انقلاب مهدى خمينى را نگه دار
والسلام 

بیوگرافی

دهم بهمن 1312، در شهرستان كرمان به دنيا آمد. پدرش اسدالله و مادرش صغري نام داشت. تاپايان مقطع ابتدايي درس خواند. سال 1340، ازدواج كرد و صاحب‌‌دو پسر و سه دختر شد. كارمند اداره راه بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و هفتم‌ ارديبهشت1361، در كوشك‌براثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس از تفحص سال 1367، در زادگاهش به خاك سپرده شد. پسرش محمدجواد نيز به شهادت رسيد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/02/27
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جبهه جنوب
عـملیـات :
بیت المقدس
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
3
ردیـف :
8
شـماره :
9

تصویرمـزار

شهیدهاعملیات بیت المقدسکارمندگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *