حسن رنجبر كبوترخاني

نــام :
حسن
نـام خـانوادگـی :
رنجبر كبوترخاني
نـام پـدر :
حسين
تـاریخ تـولـد :
1338
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ     سوره صف آیه 3 تا 4

باسلام و درود بر امام امت ابراهیم زمان خلیل بت شکن و با سلام و درود بر پدران و مادران که فرزندان خود را در راه خدا قربانی می کنند. آری این برای ما افتخاری عظیم است که دراین زمان چشم به جهان گشوده تاهم دوره و هم پیمان و هم سنگر با نائب برحق امام زمان (عج) خمینی عزیز باشیم .

خدایا تو را برای این نعمات سپاسگزارم و نیز تو را شکر می کنیم که این افتخار را به ما عطا فرمودی که در راه تو گام برداریم و ما را جزء سربازان امام زمانت قرار دادی و ایشان را فرمانده ما نمودی تا بر نیروهای کفر غالب آئیم . آری به لطف الهی از مرگ قویتریم ما همچون برنجزارها هر سال درو می شویم و سال دیگر با خوشه های پربارتر می روئیم .

آری مرگ در مقابل ما زبون و خار است و در مقابل هیچ چیز غیر از الله سر تعظیم فرود نمی آوریم حتی مرگ را به اسارت خویش در می آوریم ما به درستی دشتزارها را با خون خویش آبیاری کرده و آنجا را به گلستانی از لاله بدل خواهیم نمود.

پس خواهران ، برادران ، دوستان ، آشنایان گرامی شما در مقابل خدا و در مقابل خون شهیدان مسئولید با جان و دل هدف وآرمان آنها را که به افراشتن پرچم خونین اسلام در سرتاسر گیتی و حمایت بی دریغ و نثارخون خود برای ولایت فقیه و ایستادن در مقابل هر زیان انقلابی و ضدانقلابی به طور کلی حاکمیت الله در سرتاسر جهان است بکوشید.

 

بیوگرافی

نهم فروردين 1338، در روستاي كبوترخان از توابع شهرستان ‌‌رفسنجان‌ زاده شد. پدرش ‌‌حسين، كارگر بود و مادرش فاطمه نام ‌داشت. دانشجوي مقطع كارشناسي بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر بر اثر جراحات جنگي به شهادت رسيد. مزار وي در شهرستان كرمان واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/02/10
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
خرمشهر
عـملیـات :
بيت المقدس
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
3
ردیـف :
7
شـماره :
11

تصویرمـزار

دانشجوشهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *