حسین باغگلی

نــام :
حسین
نـام خـانوادگـی :
باغگلی
نـام پـدر :
اکبر
تـاریخ تـولـد :
1347
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

به نام خداوند بخشنده مهربان که این جهان را برای مسلمین جهان آفریده است و پاسدار حرمت خون شهیدان گرانقدر که با خون خود درخت خشکیده اسلام را آبیاری کردند دوست می داریم. از طرف اینجانب حسین باغگلی این چند کلمه را به عنوان وصیت نامه برای خود می نویسم. در سنگر کوچک فکه با سلام و درود به رهبر عزیز و سلام به رزمندگان جان بر کف پدر و مادر و اقوام عزیز اگر امتحان در برابر پروردگارم خوب  شد و قابل شهادت من داد نگران نباشید از شما اقوام و پدر و مادر میخواهم مهربان و دلسوز باشید و جبهه های حق را فراموش نکنید نماز و روزه را بپا دارند تا که رستگار شوید. عزیزان من اگر من شهید هستم مرا در محل زادگاهم دفن کنید این وصیت نامه را در هفت الی چهل روز بخوانید تا مردم و مسئولین بدانند که از کجا من بلند هستم و کجا رفتم به عشق حسین و یارانش. عزیزان پدر و مادر از اینکه نرسیدم زیارتتان کنم باید ببخشید و […] کنید از مردم عزیز وطن خود می خواهم که مهربان و دلسوز باشید. پدر و مادرم را تسلیت نگویید بلکه تبریک بگویید که چنین فرزندی داشته باشید در  خدا فدا کرد با عرض معذرت چون وقت تنگ است.
نامه شهید گرامیان حسین باغگلی در سنگر کوچک فکه به پایان می رسد. خدایا این شهید گرانقدر که در راه اسلام با فداکاری خویش کوشیدند و توانستند جان خود را در راه اسلام دفاع کند دوست می دارم.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی(عج) از نهضت خمینی محافظت بفرما. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی اسلام ما را نگهدار. رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای را در پناه خودت محفوظ بدار. با تقدیم احترام برادر شهید حسین باغگلی 69/3/26  

بیوگرافی

يكم‌خرداد 1347، در روستاي باغگل از توابع ‌شهرستان بم چشم به جهان گشود. پدرش ‌اكبر، قاليباف بود و مادرش ‌خاتون نام داشت. تا چهارم ابتدايي درس خواند، به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. نهم بهمن 1365، در فكه بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. پيكر وي در زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/11/09
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
فکه
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *