حسین حسنی خرسندی

نــام :
حسین
نـام خـانوادگـی :
حسنی خرسندی
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
13425
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ قاتِلُوهُمْ حَتَّي لا تَکُونَ فِتْنَةٌ وَ يَکُونَ الدِّينُ کُلُّهُ لِلَّهِ فَإِنِ انْتَهَوْا فَإِنَّ اللَّهَ بِما يَعْمَلُونَ بَصيرٌ
پس از حمد و سپاس خدای مهربان که انسان را بیافرید و در معرض امتحان قرار داده و چگونه بودن، چگونه زیستن را به وی بیاموخت و با سلام و درود خدمت امام زمان مهدی قائم آل محمد(ص) محبوب دل عاشقان منجی عالم بشریت و مستضعفان امام وارثان و با سلام و درود بر خدمت امام امت نمونه عینی انسان کامل اسطوره مقاومت و اسوه فضیلت و تقوا و با سلام بر فقیه فرزندان پارسای پاکباز صلح صادق و پویای پوینده امید امام امت آیت الله منتظری و […] مردان صدیق و مخلص جمهوری اسلامی ایران و با سلام و صلوات بر ائمه معصومین و بر مظلومین راست قامتان همیشه جاوید تاریخ بالاخص قافله سالار مظلومان کربلای ایران شهید دکتر بهشتی و با سلام بر رزمندگان راهیان قدس و حرم کربلای شیران توحید و زمینه سازان حکومت صالحان بر زمین آنانکه مصداق آیه شریفه (أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصَّالِحُونَ) می باشد در آینده نه چندان و در یاری قادر متعال وارث زمین خواهند شد و با سلام و آرزوی صبر و اجر بر خانواده های معظم شهدا اسرا و مفقودین امت شهیدپرور و قهرمان شما را به خون 72 شهید کربلا و به قافله سالاری اباعبدالله و به خون 72 شهید مظلوم جمهوری اسلامی به قافله شهید مظلوم دکتر بهشتی قسم می دهم نگذارید که این حزب خدایی بار دیگر آماج مزدوران و ایادی استکبار جهانی قرار بگیرد و من به سهم خودم از آنهایی که مغرضانه با این حزب مظلوم مخالف می کنند نخواهم گذشت و نزد فرزند فاطمه(س) از آنها شکایت خواهم نمود و ای عاشقان مکتب رسول(ص) دوستداران اهل بیت عصمت بدانید و تو ای تاریخ این مقاتل را بنگر که ما با یقین کامل و شناخت از یکایک آیه های قرآن و بشارت های خداوند مانند مولایمان امام حسین(ع) و به منظور یاری رساندن به دین خدا و عشق دیدار و لقائش در این راه  سفر ارائه داد و ما این طریق را از ثارالله درس گرفتیم جان دادن در راه خدا و تکه تکه شدن در راه دوست آنقدر در کام ما شیرین است که فقط از روی وصیت نامه ها می شود درکش کرد.
و اما ای کسانی که به زبان لا اله الا الله را گفته اید این را در قلب خود بگذراید و در وجودتان حفظش کنید یاد خداوند باید چنان لرزه بیندازد که انسان را مانع از آن گرداند که به کس یا چیز دیگر روی آورد و آنچنان قلب را تسکین بخشد که با وارد آوردن مشکلات جز رضای او چیز دیگر برایمان نباشد شماها که هنوز خون شهید را درک نکرده اید زیرا خون شهید بر زمین نمی ریزد مگر اینکه هر قطره اش تبدیل به دریایی از خون می گردد و بصورت عامل حرکت بجان و روح مسلمان وارد می شود و شهید می سوزد و به جامعه نورانیت می بخشد. روشنایی که به نیستی او تمام می شود ای کسانی که از روشنایی سوختگان […] خود بهره می برید بدانید در قبال این واقعه خیلی وظیفه دارید  و اما برای خانواده ام چه دارم بنویسم و چه دارم که بگویم نه فرزند ایده آلی بودم برای پدر و مادرم و نه برادر خوبی برای برادران و خواهرانم. با این همه حال همه گفتنی ها را خودشان می دانند. مادرجان بدرستی که بهشت زیر پای مادران است و تو نیز از آن جمله مادرانی اگر خبر مرگم را برایت آوردند مبادا گریه کنید که راضی به ریختن یک قطره اشک نمی باشم و تنها خواستم از تو این است که برایم دعا کنی که شاید با دعاهای تو خدا از گناهانم بگذرد مرا در صف شهدا قرار دهد و موجب کم شدن عذاب گناهانم شود و بخصوص که در این مدت بسیار رنج و آزارت دادم و می دانم که تو آنقدر بزرگی که از همه اینها خواهی گذشت و اما پدرم شما هم به همچنان و برای تو دوست مهربان خودم که همه چیزی بودی و من حتی دوست خوبی برایتان نبودم و من امید آن دارم که شما از گناهانم بگذرید و مرا حلال کنید و بدان که نوشته و گفته من قدرت تشکر از زحمات شما را ندارد و از همه دوستان و آشنایان برای من حلالیت بگیرید و امید به حلالیت و گذشت شما و بخشش خدا دارم.
و چند کلمه با شما عزیزان محصل. خدا نکند که توجیهات باعث فراموش شدن از کسب علم شود آنجا می گویند (مداد العلما افضل من دما الشهدا) بدان که این نکته مانند پل صراط باریک تر است و از مو تیزتر است از شمشیر. اگر هدف از کسب علم رسیدن به معرفت بیشتر و با خدمت کردن به مسلمین اینکار برای رضای خداست اگر دانشمند شدن و عالم و متخصص شدن نتواند انسان را به خدا نزدیک کند و به هر طریق عمل برای خدا نباشد خیلی بیچارگی دارد مواظب باشید خسر الدنیاو الاخره نشوید.
و اما ای کارمند دولت ای مجری  قوانین اسلام و بدان که اگر ریا کرده به این طریق درب گشوده چرا منتظر تشویق هستی و اگر کار خوبی انجام دادی برای اوست و او می داند ای قلب های پاک که با این تمام وجود به یقین رسیده اید بر شماست که به آیندگان برسانید و اگر از خانه و کاشانه دور شدیم اگر پدر و مادر و دیگر علائق را ترک گفتیم اگر به طرف گلوله داغ و قرمز بی مهابا دویدیم اگر دهها بار مجروح شدیم باز ایستاده ایم اگر بهترین یاران داده ایم هدفی جز الله و یاری او نبود.
مردانه جنگیده ایم نه برای خاک و نه برای خشنود کردن انسانی مانند خود هدفی بالاتر از اینهاست هر چند این عامل آب و خاک در پی دارد برای همین است که شهید، اسیر، مفقود، معلول و یا […] مفهومی ندارد بهتر است بدانید اگر هدف کشورگشایی و یا هدفی غیر از رضای خدا باشد ما حاضر نخواهیم بود یک سر مو از بدنمان کم شود چون ارزشش کمتر است. خدایا تو می دانی برای رفتن به بهشت و رهایی از مشکلات دنیا نیامده ام بلکه عشق پرسوز و حقانیت بندگی توست که ما را به این وادی کشانده دیگر این چه التهابی است که در وجودم احساس می کنم دیگر روحم در این بدن خاکی نمی گنجد ای همه چیز حاضرم بارها در راه تو مجروح شوم و باز جهاد کنم تا اینکه به وصال تو بپیوندم و […] من تو که خود ملک الموت واقعی هستی حالت زارم را ببین از آن هنگام که عالم را در خواب نشانم دادی با آن همه نویدهای دیگر نمی توانم مشاهد شهادت دوستان را بنمایم. الهی رضا برضائک و تسلیما لامرک یا غیاث المستغیثین.
به امید پیروزی اسلام و مسلمین همگی شما را از خدای بزرگ خواهانم. 65/10/30 ساعت 8 صبح
 

بیوگرافی

چهارم ‌تير 1342، در شهرستان ‌شهربابك چشم به جهان‌ گشود. پدرش‌ حسن، كارگر معدن‌ مس سرچشمه بود و مادرش سكينه نام‌ داشت. تا پايان ‌مقطع متوسطه‌‌ درس‌ خواند و ديپلم ‌برق گرفت. برقكار بود، به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دهم بهمن 1365، در شلمچه بر اثر اصابت ‌تركش به شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال 1374، در گلزار شهداي روستای قنات النوج زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/11/10
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
کربلای5
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهربابکشهیدهاکربلای 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *