حسین عبدالهی

نــام :
حسین
نـام خـانوادگـی :
عبدالهی
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
1338
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
ان افضل ما توسل به المتوسلون الی الله سبحانه و تعالی .الایمان بالله و برسوله و الجهاد فی سبیله فانه ذروة الاسلام
برترین وسیله ای که متوسلان بدان توسل جسته و بخدای نزدیک می گردند ایمان است و جهاد
ایمان بخدا و رسول خدا و جهاد در راه او،که جهاد قله ی مرتفع اسلام است.
پدر و مادر سلام،خیلی تاسف می خورم از اینکه نتوانستم ذره ای از زحمات و محبت های شما را جبران نمایم واقعا مایه ی تاسف است که گاها از روی نادانی وسایل ناراحتی شما را فراهم می ساختم بدرگاه خداوند و از روی شما واقعا شرمنده ام.

بخصوص برادران عزیز و گرامیم که مایه امید و آرزوی من بودند و خیلی هم بگردن من حق دارند امید دارم که مرا عفو کنند خواهرم این مایه ی شادی زندگیمان واقعا از حرکات خودم که در زندگی داشتم متاسفم مگر خداوند رحم کند والا زندگی من با گذشته ی فانی شده اش نابود و آخرت نیز برایم دشوار خواهد بود انسان فنا شدنی است پس بهتر است که کدورتها را بدور بریزیم و با مهربانی زندگی را سامان بخشیم دنیا بی وفاست اگر خواهان دنیا باشیم آخرت از آن ما نیست و اگر خواهان آخرت باشیم و سعادت باید از دنیا دست بکشیم پس با همه صمیمی و مهربان باشید همدیگر را دوست بدارید به هم احترام بگذارید تا خدا شما را دوست داشته باشد.

اگر من لیاقت پیدا کردم و شهادت نصیبم شد هرگز بسوک ننشینید و برایم اشک نریزید که این کار شما دشمنان را خوشحال خواهد کرد.

مرگ حق است و ما باید پیرو ولایت فقیه و دنباله رو خط امام باشیم اگر از فراغ من ناراحت شدید با خواندن قرآن و نماز و همچنین رفتن در سنگر مسلمین (مسجد) آرام خواهید گرفت قرآن را زیاد بخوانید امام را دعا کنید و حتما برای فرج امام زمان (عج) دعا کنید مهمتر اینکه برای پیروزی رزمندگان اسلام دعا کنید.

شرکت در نماز جمعه بهترین سنگر است بر پیکر گروهک های منافق
ان الحیوة و عقیدة الجهاد    زندگی عقیده است و جهاد

ای انسان چرا و برای چه بر سر مال دنیا با یکدیگر جدال میکنید.

برادران و خواهران گرامی هرگز فکر کرده اید که چرا ما بوجود آمده ایم برای بدست آوردن منابع و منافع خود یا دنبال رو راه ائمه بودن؟

مبادا از راه انبیاء و خط امام دور شوید مواظب گروه ها باشید خدایی نکرده شما را نفریبند اگر دقت کنید و سخنان امام را از جان و دل پذیرا باشید وحدت را حفظ کنید و همیشه در کار و زندگی توکل بر ذات احدیت بنمائید که قربة الی الله باشید حتما موفق و پیروز خواهیم شد.

خیال نکنید که از مال دنیا چیزی جز نام نیک و یا بد از انسان بجای بماند آیا بهتر نیست که کاری کنیم تا پس از مرگمان ناممان با نکویی همراه باشد و از ما تقدیر شود.

آمرزیده کسی است که مردم از دست و زبان وی در امان باشند.

دوستان سعی کنید همیشه وحدت خود را با شرکت در نماز جمعه و با جماعت حفظ کنید نماز را سر وقت همراه با چند آیه ای از قرآن بخوانید اگر بتوانید به دیگران نیز بیاموزید ثوابش حتما بیشتر خواهد بود.

بهترین وقت برای راز و نیاز و طلب عفو و بخشش به پیشگاه خداوندیکتا در دل شب بهنگام نماز شب است در سکوت ظلمانی شب فرو رفتن در خود و بدون ریاء به درگاه احدیت خداوند طلب آمرزش کردن خوب است که یادی هم در آن موقع از دیگران بکنیم.

استدعای من این است که هنگام بلند کردن دستها بسوی آسمان از وجود این بنده ی ناچیز نیز یادی نمایید و از خدای بزرگ بخواهید که مرا مورد عفو و بخشش قرار دهد.

خواهران و برادران عزیز و مهربان در مرگ من به سوگ ننشینید برایم گریه نکنید دل می خواهد در سکوت و گمنامی از این دنیا بروم منظورم این است که تا خون در رگم است نابود کنیم کفار را و زمانی که نیروی اسلحه نامردان بر قلبم می نشیند و بدنم را سرد میسازد جسدم در ملکوت اعلا پرواز کند و روحم را ناپدید سازد مرا از همگان دور سازد حتی ذره ای استخوان بجای بماند تا برایم مقبره ای بسازند و بر سر آن اشک بریزید اگر اعمالم خوب بود حتما یادم برای دوستان گرامی خواهد بود اما اگر…

خداوند سبحان از دل بندگانش از هر کسی بهتر خبر دارد،بنده مخلص خدا کسی است که الذین اذا اصابتهم مصیبة قالو انا لله و انا الیه راجعون(آیه 155 بقره)

آنانکه چون به حادثه سختی دچار شوند صبوری پیشه گرفته و گویند ما بفرمان خدا آسوده و بسوی او باز میگردیم .

پس طمع زیاد شما را نگیرد زیرا:
ولله ما فی السموات و ما فی الارض و الی الله ترجع الامور

آنچه در آسمان و زمین است همه ملک خداست و بازگشت همه ی موجودات بسوی آفریدگار است.
در آخر اگر کسی من به او بدهکارم به خانواده ام مراجعه کند و طلب خود را بگیرد.

با تقدیم احترام حسین عبدالهی

 

1360/7/24
اسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

خداوندا ما را از بندگان مخلص خود قرار ده و هوای نفس را از وجودمان دور گردان

بیوگرافی

بيست و ششم شهريور 1338، در شهرستان كرمان متولد شد. پدرش‌ حسن، كشاورز بود ومادرش فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع‌راهنمايي تحصيل نمود. سال 1361، ازدواج كرد و صاحب دو پسر و يك دختر شد. پاسدار بود، بيست‌وششم ‌خرداد 1365، در مهران بر اثر اصابت تركش‌به پا، شهيد شد. پيكر وي در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/03/26
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
كربلاي يك مهران
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
2
ردیـف :
7
شـماره :
6

تصویرمـزار

شهیدهاکربلای 1گلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *