حسین قلعه خانی

نــام :
حسین
نـام خـانوادگـی :
قلعه خانی
نـام پـدر :
احمد
تـاریخ تـولـد :
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه
بیوگرافی

بسمه تعالی

شهید حسین قلعه خانی فرزند احمد در شهر بروات در خانواده ای نسبتا فقیر و متدین بدنیا آمد و خودشهید نیز متدین و پیرو ولایت فقیه بود و همین علاقه مندی وی باعث شد که مبادرت به شرکت در جبهه های حق علیه باطل نمود و فرمان امام را لبیک گفت.
شهید دوران ابتدایی را در مدرسه نظر بروات به اتمام رساند و دوران راهنمایی را در مدرسه راهنمایی اکبر آباد بروات ادامه داد.
خانواده شهید خانواده ای متدین و معتقد به اسلام و پیرو پیامبران و ائمه و رهرو امام خمینی می باشند. شهید فردی متدین و مؤدب و سربزیر و از نظر اجتماعی قلبی رئوف و بدون کینه در بین مردم شهر بود.
شهید قلعه خانی در عملیاتهای والفجر هشت و کربلای چهار و کربلای پنج و عملیات میمک با بحثیات کافر جنگید و از آنجا بعلت صلاحیتی که شهید داشت به سپاه پاسداران بم انتقال و در تاریخ 67/10/13 در درگیری با قاچاقچیان و اشرار از خدا بی خبر بدرجه رفیع شهادت نائل آمد.
آخرین دیدار سه روز قبل از شهادت بود که را رویی باز و گشاده خداحافظی و به سر کارش رفت و سه روز بعد خبر شهادتش داده شد.
نامبرده از راه مدرسه به فرمان امام لبیک گفت و جبهه را بر مدرسه ترجیح داد و جبهه رفت . از نظر مالی و اقتصادی والدین وی نسبتا فقیر هستند.
شهادتش باعث شد که خانواده و اقوام پی به عظمت اسلام و پای برجا بودن انقلاب اسلامی ببرند و دانستند که همیشه و در همه اعصار خون بر شمشیر پیروز است.

والسلام علیکم

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1367/10/13
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
نرماشیر
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بمشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *