حمزه شهبا

نــام :
حمزه
نـام خـانوادگـی :
شهبا
نـام پـدر :
غلامحسين
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ
بدرستیکه خداوند خانه و مال مومنان را می خرد و در مقابل به آنها بهشت را می دهد. راه دراز است و مقصد پرزحمت و دور. اگر به جای این راه […] مسافرتی معمولی و عادی بود و اگر استفاده مادی می داشت آنوقت راه کوتاه بود. هدف و راه دراز است برای این چیزی نیست که قابل تردید باشد ولی در مقابل چه مقصدی وقتی مقصد دعوت به خدا و راه خدا باشد دوری و درازی راه چیزی نیست مگر مسلمان می خواهد در پایان این راه به برگ و نوایی برسد. مسلمان نمی خواهد به این زودی برای مبارزه اش جایزه ای دریافت کند یا […] افتخار مادی بکند و با پیروزی خود را در این چیزها ببیند آنگاه از پیمودن راه دوری که به آخرش نمی رسد و نمی تواند […] چند در این راه قدم بردارد […] مسلمان هدف نهایی کارهایش رسیدن به پاداش الهی است چه چیزی بهتر از این که انسان با خدا معامله کند این یک افتخار است برای یک فرد مسلمان که طرف مقابل معامله اش و خریدار جنسش که همان جان آدمی باشد […] در جایی قرآن می فرماید ” وَ رِضْوانٌ مِنَ اللَّهِ أَکْبَرُ […]”. من هدفی برای جهاد که بتواند تضمینی برای مجاهدان بیافریند […] بالاتر از این پاداش الهی سراغ ندارم و اگر فرد مسلمان و مجاهد بخواهد به پاداش الهی برسد دیگر برای او درازی وکوتاهی راه عبور از موانع و یا عدم عبور از آن در این راه مشکلی ایجاد نمی کند. شکی نیست که زمین راه پر از خار و خس است هیچکس نمی گوید راه هموار است . این راه، راه بازسازی است و راه بازگشت انسان به خدا و قرآن . راه بازگشت به مرکزی که از آن منحرف شده است.
چند کلمه ای هم برای ملت قهرمانپرور ایران ای خواهر و برادر که همیشه در صحنه حاضری و گوش به زنگی که ببینی امام چه می فرماید همانگونه که تا بحال پشت جبهه را محکم و استوار نگه داشته اید از این به بعد نیز همانطور باشید. ای امت مسلمان امیدوارم که این سخن من از فرسنگها راه می رسد بپذیری. ای ملت قهزمان پرور به یاد رزمندگان در جبهه باشید و گوش به فرمان امام عزیز. نکند امام را تنها بگذارید. خدای نکرده که این آرزوی دشمن اصلی امت مسلمان یعنی آمریکاست. با حضور خود در صحنه این ته مانده منافقین و ضدانقلاب را به گورستان و زباله دان تاریخ بفرستید. در پایان یک جمله به پدر و مادرم. پدر و مادر امیدوارم مرا ببخشید از شما یک تقاضا دارم که مبادا در شهادت من گریه کنید شاد و خوشحال باشید و افتخار داشته باشید که فرزندتان در راه خدا کشته شده. سلام مرا به همه برادران و خواهران برسانید. در ضمن من راضی نیستم کسی که معتقد به ولایت فقیه نیست در تشییع جنازه من شرکت کند. والسلام علی من التبع الهدی. حمزه شهبا. 62/12/7

بیوگرافی

سوم اردیبهشت 1342، در روستای ابراهیم آباد از توابع شهرستان‌ سیرجان زاده شد. پدرش غلامحسین، کارگر بود و مادرش صغری نام ‌داشت. به فراگيري علوم ديني و حوزوي پرداخت ، طلبه بود، به ‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. نهم ‌فروردین 1361، در دشت‌عباس توسط نيروها عراقي بر اثر سوختگی شدید به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای نجف‌آباد تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/09
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
دشت عباس
عـملیـات :
فتح المبين
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

روحانیسیرجانشهیدهاعملیات فتح المبین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *