حمید اسحاقیه میبدی

نــام :
حمید
نـام خـانوادگـی :
اسحاقیه میبدی
نـام پـدر :
مهدی
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
“الذین امنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون .”
“آنان که ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا جهاد کردند و با جان و مال هایشان آنها نزد خدا مقام بلندی دارند و آنان به خصوص رستگاران و سعادتمندان در راه خدایند.”
بسم رب الشهدا و صدیقین
خدایا!، پروردگارا، این هدیه ناقابل پیروان فرستاده ات محمد(ص) و فرزندش خمینی را بپذیر و ما را از سربازان ولی عصر قرار بده و آرزوی مرا که همان شهادت می باشد برآورده ساز و این بنده ضعیف و گناهکارت را ببخشای و جز غلامان سرور شهیدان حسین بن علی(ص)  قرار بده.
[…] سربازان جان بر کف […] و عدالت فدا می گردند این عاشقان راهت را جز رستگاران قرار بده.
بار خدایا! تو آگاهی که تلاش و پیکار ما از آن جهت نیست که به پایگاه قدرتی برسیم و یا چیزی از کالای بی ارج دنیا را به چنگ آوریم، بلکه بدان جهت است که نشانه و پرچم های دین تو را برافرازیم و در شهرهای تو شایستگی و آزادگی را هدیه آوریم.
پروردگارا! وقتی خون سرخم زمین را رنگین می کند، وقتی گلوله های آتشین تنم را سوراخ سوراخ می کند به یادم آر تا با یاد تو بمیرم و در راه تو جان دهم.
برادر، خواهر و امت انقلابیم امروز افتخارمان این است که در راه عقیده ای جهاد می کنیم که همه به حقانیت آن آگاهیم و در راهی قدم می گذاریم که استمرار راه انبیا می باشد و راهی برایمان نمی ماند جز اینکه یا پیروز شویم و پرچم عدالت اسلامی را که با خون رنگین شده در سراسر عالم بیافرازیم و یا شهادت را چون اسلحه‌ای مرگبار بر فرق دشمن فرود آوریم و با جاری شدن خونمان هست که حکومت مان […] انسان یکبار بیشتر نمی میرد چه بهتر این مردن در راه الله باشد. چنین انسانی هرگز خود را بی پناه، سرگردان یا پوچ و بی ارزش نمی یابد  […] ذره ای بی انتها وابسته به ابدیتی بی پایان و عظمتی با شکوه و به کمال … و بی نهایت دوست داشتن دست می یابد و رستگار می شود و رمز جاودانگی است که در خون شهید نهفته و بانگ تکبیر از قطره قطره خون او بلند است. خدا را، خدا را هزار مرتبه شکر و سپاس می گویم که رهبری عطاکرد [که] ما را به جاده سعادت رهنمون ساخت و راه سعادت و شهادت را به ما آموخت و از کالبد دنیایی بیرون آورد و بسوی الله استوار داد. قدر این ابرمرد را بدانید، از بیانات گهر بارش استفاده نمایید که براستی خداوند جهت عظیمی بما نموده و در این برهه تاریخ چنین رهبری به ما عطا و اهدا نموده است، قدرش را بدانید که فردا در روز جزا در پیشگاه خداوند سرافکنده و سرمشار نباشید. بدانیم که ولایت فقیه استمرار راه انبیا است. اسلام پس از گذشت سالها بار دیگر جانی دوباره گرفته است. قلب اسلام ولایت فقیه است پس ولایت فقیه را نگهبان باشیم تا اسلام پابرجا باشد.
“و الله الله فی الجهاد باموالکم و انفسکم و السنتکم فی سبیل الله و علیکم بالتواصل و التباذل و ایاکم و التدابر و التقاطع لا تترکوا الامر بالمعروف و النهی عن المنکر فیولی علیکم شرارکم ثم تدعون فلا یستجاب لکم .”
“خدا را خدا را در نظر آورید و با جان و مال و زبان در راهش جهاد کنید در حق یکدیگر دوستی و فداکاری کنید و از جدایی از یکدیگر سخت اجتناب نمایید امر به معروف و نهی از منکر را از یاد مبرید که اگر از یاد بردید بی تردید فاسدان بر شما راه یابند و مسلط شوند و اگر بعد از آن بدرگاه خدا نیایش کنید دعایتان مستجاب نگردد .”
وقتی در پشت جبهه بعضی ها سوال می کردند مگر توی جبهه چه خبره که اینقدر مشتاق آن هستی […] میدانی این جبهه جهاد با دیگر جبهه ها فرق می کند، آنجا نور است، پاکی و صداقت هست، دوستی و مهربانی است، خودسازی و تزکیه هست، شور و ایمان هست، امام زمان هست، نیروهای غیبی است، شهامت و شجاعت و ایثار و پیروزی هست و الان جبهه یک کلاس خودسازی و تزکیه هست.
به همه برادران و جوانان عزیز توصیه می کنم اگر می خواهید ساخته بشوید، تزکیه بشوید، خدایی بشوید، به جبهه بیایید و اگر عشق به مهدی (عج) و روحیه شهادت طلبی و اسلامیت بمیرد انقلاب اسلامی نیز می میرد پس برادران عزیز دست از دامان ائمه اطهار (ع) در اسلام و رهبرعزیزمان امام خمینی دست برندارید که بس گوهرگرانبهایی است. بینش خود را نسبت به اسلام آگاه و پربار کنید نسبت به امریکا و دشمن و کفر خشم بورزید و سازش نکنید و عشق به اسلام و امام و شهادت بورزید.
و تو ای خواهرم عزیزم زینب زمان باش و چون فاطمه (س) پاک و خدایی باش و این دو بانوی اسلام [را] الگو و معیار خود قرار بده و از هوای نفس خود پیروی مکن. در راه خدا مبارزه کن و دستورات اسلام را به کار بند و بدان و خیال نکن برادرانت[که در] راه خدا کشته شده اند، مرده اند و از بین رفته اند بلکه زنده هستند و در بهشت و در نزد پروردگار خود روزی می خورند. “و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياءٌ عند ربهم يرزقون .”
برادر عزیزم، راهم را ادامه بده و پشتیبان ولایت و مومنین اسلامی باش و با جان و مال و زبانت در راه خدا بکوش و رسالت خون شهید را بر دوش گیر. ضمناً حدود یک سالی نماز قضا دارم که ازت خواهش می کنم برایم بخوانی و امیدوارم خداوند مهربان با فضل خود با من رفتارکند و مرا ببخشاید چون اگر بخواهد با عدل خود رفتار کند بس شرمسار و گنهکارم.
به تمامی امت و ملت بگو که من فقط در راه خدا و اعتلای کلمه حق شهید شدم و حکومت پربار اسلامی را در سراسر جهان گسترش بخشم و مظلومان جهان را آزاد کنم و قدس را از چنگال صهیونیسم بیرون آوریم تا راه را برای ظهور مهدی عزیز صاحب الزمان هموار کنم. امیدوارم خداوند به ما عنایتی کند و ما را از سربازان او قرار دهد.
خداوندا! تو را به جان مهدی قسمت می دهم به مقام شهادت “لا اله الا الله و محمد رسول الله و علی ولی الله” را بر زبانم با بانگ تکبیر جاری کن و قلبم را با دیدن سیمای نورانی صاحب الزمان روشنی بخش، گناهانم را ببخشای و مرا از آتش دوزخ در امان نگهدار و در صف سربازان اسلام قرار بده و با جانبازان حسین در کربلا و شهیدان بدر و حنین و احد محشور بفرما. آمین یا رب العالمین. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته. حمید اسحاقیه

بیوگرافی

هفدهم‌اسفند1343، در شهرستان‌بم به‌دنيا آمد. پدرش مهدي‌و مادرش‌زهرا نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند، به عنوان‌بسيجي در جبهه‌حضور يافت. چهارم فروردين 1361، در شوش بر اثر اصابت گلوله تانك به سر، شهيد شد. مزار وي درگلزار شهداي‌زادگاهش واقع است. دو برادرش احمد و محمد نيز به شهادت رسيده‌اند.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/04
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شوش
عـملیـات :
فتح المبین
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بمدانش آموزشهیدهاعملیات فتح المبین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.