حمید ایرانمش

نــام :
حمید
نـام خـانوادگـی :
ایرانمش
نـام پـدر :
ماشاالله
تـاریخ تـولـد :
1334
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسمه تعالی
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین لبیک لبیک لبیک
بار خدایا اگر بخواهی از ما بگذری از فضل و احسان تو است نه شایستگی ما و اگر بخواهی ما را به کیفر برسانی از عدل و دادگری توست نه ستم بر ما پس به نعمت بی پایان خود بخششت را بر ما آسان فرما و با گذشت از گناهان، ما را از کیفرت رها کن . زیرا طاقت و توانایی دادگری تو نیست و ما را به عفو خودت ببخش. با سلام و درود به خدا و رسول و ائمه اطهار و امام زمان و نایب برحقش امام خمینی و ملت شهیدپرور ایران.
این وصیت نامه من به امتی قهرمان و شهیدپرور است که برای بهای آزادی دین و شرف اسلامی این سرزمین بهای گرانبهایی پرداخته اند و هنوز هم باید تا به ثمر رسانیدن این نهال به درختی پرثمر و پرمیوه های شیرین این سرزمین بزرگ اسلامی که وجب به وجب خاک آن بوی عطری دلپذیر از عطرهای بهشت خدایی را می دهد و باید قدر این نعمت خداداددی را بدانیم و بهایی بیشتر به قیمت خون و حیات و مال به این نهال تازه تولد یافته بپردازیم . مسائلی چند باید به شما ملت به عنوان فرزندی کوچک از فرزندان شما متذکر می شدم و اگر این مسائل را به سادگی از آن بگذرید بدانید دچار عذابی سخت میگردید. همانطوریکه میدانید خداوند دلائل وجودی خودش را به وسیله پیامبران و ائمه و به دیدهای عقل برشما می نمایند و بعد آنهاییکه ایمان آورده اند به او، آنها را مورد امتحانات سخت و شدید قرار بدهد تا ببیند که آیا لایق هستید که نعماتش را باز هم بر شما بگستراند. شما برای خدا قیام کردید نه برای شکم ولی تا آنجا که مشاهده نموده اید قیام شما خدایی بوده است و بخاطر همین است که خطرات بزرگی را شاید دقت نکنید از اطراف شما پراکنده است. خطر کودتاها خطر حملات نظامی خطر درگیریهای داخلی توطئه های سران بعضی از کشورهای مرتجع منطقه عرب و کلیه بلوک شرق و غرب و در راس آن آمریکا ی جنایتکار را. خداوند تمام حیله هایشان را برای از بین بردن اسلام بخودشان برگردانده است و آخرین حربه ای را که توانسته اند علم کنند به حساب خودشان این بوده است که بفرمایید دودستی بیت المقدس را تقدیم کنید.
 ای جوانان عزیز ای خواهران ای مادران و پدران بخصوص روی حرفم با شماست. بگذارید فرزندتان با آداب کامل اسلامی بزرگ شوند و سعی کنید سه بعد سیاسی و رکن اساسی که اسلام به آن توجه دارد و ملت هم متوجه آن شده است از دست ندهید. قرآن را جهت هدایت، نهج البلاغه را جهت مردم داری و طریقه حکومت و صحیفه سجادیه را جهت آمرزش و طلب مغفرت و دعا به درگاه خدا از دست ندهید که همین سه رکن است که حافظ این امت شهیدپرور اسلامی می باشد. برای اینکه طنابهای محکمی هستند جهت بالا رفتن از آن به طرف خداوند در ضمن شما به دوران زندگانی پیامبر توجه کنید و بروید مطالعه نمایید که چه رنجهایی متحمل گردیده اند در آن گرمای شعب ابیطالب و سرمای سخت آن و چه جنگها را و ناراحتی ها را متحمل گردید. خب شما که مسلمانید پس بیایید کمی فکر کنید یک شبه که نمی شود تمام مشائل و مشکلات انقلاب تمام عیار اسلامی ما را حل کرد. شما یک کشور در دنیا نشان بدهید که انقلاب بکند ولی به خط سازش یا به غرب و شرق نگراییده باشد ما انقلابمان مسائل داخلی و گرفتاریهای اقتصادی با اضافه مسئله جنگ و مسائل طبیعی مانند سیل و زلزله اینها را همه در بر گرفته است ولی با تمام این مشکلات چون توکل ما بر خدا است خدا هم ما را یاری می دهد. شما ملت چون قوم بنی اسرائیل ناسپاس را پیشه نگیرید و بهانه های سخت برای دولت اسلامی هر روز نتراشید سعی کنید مشکلات را بلکه از جلوی دولت در کلیه زمینه ها بردارید و سخنی هم با دادگاههای انقلاب دارم دادگاههای انقلاب باید همچنانکه با قاطعیت با منافقین برخورد نموده است با تروریستهای اقتصادی هم مبارزه کند و آهن را محکمتر بر آنان فرو آورد تا بلکه شبی گرسنه ای با شکم سیر بخواب برود و در آخرین صحبتهایم روی سخنم با مسئولین امور تربیتی جامعه از روحانیت تا معلمان است روحانیت متعهد شدیدتر کار کند برای شناسایی اسلام واقعی و معلمین فرزندان مردم را بطور امانتی سالم از لحاظ جسمی و روحی تحویل نسل آینده بدهند علی الخصوص به کودکان پرورشگاه رسیدگی بیشتری باید بگردد . در پایان وصیتم از تمام ملت خواستارم شهدای خودتان را فراموش نکنید.

بیوگرافی

سي‌ام ارديبهشت 1334، در شهرستان كرمان متولد شد. پدرش ماشاءالله (فوت 1357) و مادرش فاطمه (فوت 1356) نام داشت. تا پايان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت. سال 1358، ازدواج‌ كرد وصاحب دو دختر شد. پاسدار بود، با سمت‌ فرمانده گردان به‌ جبهه اعزام شد. دهم‌ارديبهشت 1361، در خرمشهر بر اثر اصابت تركش به‌ شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است. نام مستعار او حميد چريك بود.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/02/10
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
خرمشهر
عـملیـات :
بیت المقدس
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
4
ردیـف :
8
شـماره :
12

تصویرمـزار

سپاهسردارانشهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *