حمید قاسم خانی کوهبنانی

نــام :
حمید
نـام خـانوادگـی :
قاسم خانی کوهبنانی
نـام پـدر :
مظفر
تـاریخ تـولـد :
1341
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

حميد قاسم خانى

بسم الله الرحمن الرحيم

پدرم درود بر تو كه چونان ابراهيم فرزند خويش را به فرمان خداى بزرگ به قربانگاه فرستادى بدان وآگاه باش كه اسماعيلت هرگزازفرمان باريتعالى سربازنمى زنند ومرگ درراه خدارا جز سعادت نمى- داند وزندگى را جز جهاد درراه عقيده درست نمى داند وشهادت را جزو بهترين همتهاى خداوند مى داند .
مادرم سلام برتو كه بالاخره براحساس مادرانه ات پيروزشدى وفرزندت را روانه ميدان نبرد كفار ومسلمين كردى وگفتى كه ترا درراه خدا هديه انقلاب ا سلامى ميكنم ومن به و جودتو افتخار مى كنم كه ما درى ازسلاله فاطمه زهرا(س)هستى .
خواهرم تونيز ؟؟؟باش واز هر آنچه هوس كردى بپرهيز ودرراه خدا مبارزه كن .
برادرم راه خدا بهترين وبرترين راه هاست پوينده وكوشنده دراين راه باش .

حميد قاسم‌خانى

بیوگرافی

شهید بزرگوار حمید قاسم خانی در تاریخ اول مهرماه سال 1341 در کوهبنان در خانواده ای متوسط و مذهبی بدنیا آمد پس از 7 سالگی وارد دبستان شد و پس از دوران ابتدایی وارد مدرسه راهنمایی شد و تا سوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد شهید به علت مسائلی (جونابسامان و معلمان …)مدرسه را ترک کرد و وقتی که انقلاب شروع شد او خیلی خوشحال شد در تظاهرات همیشه شرکت می کرد و در تاریخ 60/11/4 از پاسگاه ژاندارمری کوهبنان اعزام به کرمان و در پادگان صفر 5 کرمان مشغول انجام وظیفه سربازی شد و خوشحال بود که در زمان حکومت اسلامی مشغول به خدمت است پس از دوره تعلیماتی فرمانده پادگان سربازان را احضار کرد کرد و گفت آیا کسی هست که بخواهد در قسمت هوابرد خدمت کند او اولین کسی بود که دست بلند کرد و همچنین تعدادی دیگر از برادران سربازبودند که همه به شیراز اعزام شدند و در پادگان مشغول انجام وظیفه شدند. شهید بعد از مدتی که در شیراز بود به آبادان اعزام شد و بعد از مدتی به جبهه شوش در رقابیه مشغول جنگ با کفار بعثی بود که تا اینکه بعد از 6 ماه بودن در جبهه در تاریخ 61/1/2 در حمله فتح المبین به آرزویش  همان دیدار معبود خویش بود، رسید در دوران خدمتشان کمتر به مرخصی می آورند. آخرین نامه که 5 روز پیش از شهادتش گفته بود که من به شهادت رسیدم شما ناراحت نباشید اگر چه در کنارتان نیستم ولی روح من دربین شمااست .     راهش پررهرو باد         والسلام

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/02
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شوش
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

زرندشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.