خسرو بختیاری

نــام :
خسرو
نـام خـانوادگـی :
بختیاری
نـام پـدر :
حسین
تـاریخ تـولـد :
1344
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
“فَالَّذِينَ هَاجَرُوا وَأُخْرِجُوا مِنْ دِيَارِهِمْ وَأُوذُوا فِي سَبِيلِي وَقَاتَلُوا وَقُتِلُوا لَأُكَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَلَأُدْخِلَنَّهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ ثَوَابًا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ  وَاللَّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الثَّوَابِ” پس آنان که از وطن خود هجرت کردند و ازدیار خود ببیرون شدند و در راه خدا رنج کشیدند و جهاد کردند و کشته شدند همانا بدیهای آنان را در پرده لطف خود بپوشانیم و آنان را به بهشتهایی که از زیر درختان آن نهرهای آب جاری است در آوریم. این پاداشی است که از جانب خداست. پاداش و اجر نیکو (بهشت الهی)
بارخدایا شهادت میدهم که خدایی غیر از الله نیست و محمد(ص) رسول خداست و قرآن کتاب اوست و بعد از او  دوازده وصی آمد که آخرین آنها حضرت مهدی حجه بن الحسن(عج) هنوز زنده است و به فضل خداوند ظهور می کند و بساط ظلم و ستم بر می چیند و شهادت می دهم که مرگ حق و قیامت حق و بهشت و جهنم حقند و خدای را شکر می کنیم که مرا در مملکتی شیعه نشین متولد کرد و ای خدایی که تولدم را در این زمان قرار دادی زمانیکه فرزند زهرا(س) نائب برحق مهدی(عج) قیام کرده و تاریخ صدر اسلام را زنده نمود و باز هم شکر می کنم تو را ای پروردگار من که بنده را در خط ولایت و رهبری این بزرگ مرد تاریخ قرار دادی. بار خدایا شهادت می دهم که تاکنون تنها به تو امیدوار بوده ام و هستم و الان که قلم بر لوحه کاغذ می گذارم و می خواهم از این دنیای فانی و بی ارزش بگذرم. شهادت می دهم که تنها تو معبود من بوده ای و این را هم درک کرده ام که اسلام غریب و مظلوم است و با چشم بصیرت آمده ام چون مظلومیت اسلام را مشاهده می کنم. بارالها شاهد باش که بعد از رسول اکرم(ص) اسلام به خطر افتاده و بدین وسیله با خون آبیاری شده تا به دست ما رسیده و بر ماست تا از آن محافظت نماییم پس هم اکنون هم بخون احتیاج دارد و بر این اساس تا آخرین قطره خون خود ایستاده ایم.خود بردارند و بدانند که این اعمال فجیعی که انجام می دهند هیچ کار نخواهند کرد و ما ثابت قدم هستیم و به فرمان امام امت همدوش رزمندگان تا آخرین قطره خون می جنگیم زیرا ما در مکتب حسین(ع) درس خوانده ایم و از کشته شدن نمی هراسیم. و اما تو ای خواهر مسلمان می توانی در پشت جبهه حجاب خودت را حفظ کنی که همانا دشمن از سیاهی چادر تو بیشتر از سرخی خون من می ترسد و بر شماست که فرزندان خود را طوری تربیت کنید که در جامعه زینب‌وار و علی‌وار بتوانند زندگی کنند و پوینده راه این خداجویان صحنه پیکار باشند و همچنین شما ای پدر و مادر من و ای برادرانم شما نیز باید آنچنان افتخار کنید که این امانت را به اهلش بسپرید امیدوارم که خدا قبول نماید و همواره دنباله رو راه انبیا و امام زمان و نایب برحقش امام خمینی باشید و قدر این امام عزیز را بدانید که اگر کوتاهی نمایید دیگر پشیمانی سودی ندارد و شما مادر گرامی خوشبخت باش که فردا در پیش فاطمه زهرا(س) شرمنده نیستی و شما ای برادران من بایستی آنطور که شایسته است راه مرا ادامه دهید و به دنیا دل خوش نکنید که اینها همه فریبنده است. توکل بخدا داشته باشید که اجر عظیم نزد خداست و شما را وصیت می کنم به تقوای الهی و اجرای احکام اسلام.

بیوگرافی

پانزدهم‌‌تير 1344، در روستاي‌گوغر از توابع شهرستان بافت زاده شد. پدرش حسين و مادرش حاج‌نساء نام داشت. تا پايان مقطع ‌متوسطه درس خواند و ديپلم رياضي‌گرفت. به‌عنوان بسيجي ‌در جبهه حضور يافت. بيست‌و‌پنجم تير 1365، در مهران بر اثر اصابت گلوله به سر، شهيد شد. مزار وي در زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/04/25
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهران
عـملیـات :
کربلای 1
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
2
ردیـف :
6
شـماره :
5

تصویرمـزار

آموزش و پرورشدانشجوشهیدهاکربلای 1گلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *