رضا آگوش

نــام :
رضا
نـام خـانوادگـی :
آگوش
نـام پـدر :
مراد
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا  بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
درود فراوان به اماممان خمینی روح خدا بت شکن زمان و رسواگر طاغوتیان و در هم کوبنده ستمگران و جباران و با سلام به امت قهرمان همیشه در سنگرمان. در زمانی زندگی می کنم که برادران مسلمان فلسطینیم در زیر چکمه زورگویان فریاد یاری می طلبند دستشان به دعا به سوی خدا و نگاهشان به سوی من است. من چگونه بنشینم و همچنان به خواب روم و این واقعیتها را نادیده بگیرم آخر ای پدر و مادر من مسلمانم و شما نیز به خاندان پیامبر عشق می ورزید بیندیشید که من چگونه نشستنم را توجیه کنم و همانطور که تربیتم کرده اید مرا از جو محیط گرم خانواده با معارف اسلام آشنا کرده اید و مرا در جو محیط گرم خانواده ؟؟ کرده اید در ک خواهید کرد  که راهی جز شهادت سرخ علوی که امام حسین نیز راهی آن شده، نداشتم.
برای این به جبهه می روم برای بیرون راندن دشمن تجاوزگر و پس گرفتن زمین های اشغالی . به جبهه می روم برای اینکه آمریکا نیاید و به جبهه می روم برای ظهور همه ارزشهای الهی و تداوم و استمرار آن. اما ما به خون شهید بهشتی قسم می خورم که تا خون بر بدن دارم از پای ننشینم تا صدامیان کافر را از خاک اسلام و اسلامیان بیرون برانم. من هیچگونه آرزویی ندارم و در حال حاضر تنها آرزویم شرکت در جبهه و شهادت در راه الله است و بعد پیروزی اسلام.
مادرم پدرم برادران و خواهرام اگر من شهید شدم شما گریه نکنید و ناراحتی نکنید شما خدا را شکر کنید خواهرانم زینب وار راهم را ادامه دهید. برادرانم راهم را ادامه بدهید. دست از امام خمینی بر ندارید و برای سلامتی ایشان دعا کنید اگر شهید شدم مرا در گلزار شهدای بهشت زهرای سیرجان دفن کنید و اگر جنازه ام پیدا نشد ناراحتی نداشته باشید. دست از جمهوری اسلامی بر ندارید و برای پیروزی رزمندگان اسلام دعا کنید از تمام برادران و خواهرانم و مادر و پدرم و دوستان و آشنایان می خواهم که مرا حلال کنند. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

بیوگرافی

یکم ارديبهشت 1345 ، در روستاي بردسياه گوغر از توابع شهرستان بافت چشم به جهان گشود. پدرش مراد، كشاورزی می کرد و مادرش سمنرخ نام داشت. تا پايان دوره ابتدايي درس خواند. خياط بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. هشتم مرداد 1362 ، در مهران توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان سيرجان واقع است. او را شاهمراد نيز می ناميدند.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/05/08
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهران
عـملیـات :
والفجر3
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

سیرجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *