رضا دهقانپور

نــام :
رضا
نـام خـانوادگـی :
دهقانپور
نـام پـدر :
غلامرضا
تـاریخ تـولـد :
1331
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله القاسم الجبارین
بنام خداوند درهم کوبنده ستمگران
درود بر امام امت خمینی بت شکن سلام بر شهیدان و شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی.
بعد از ماهها که انتظار می کشیدم ای خدا کی باشد که من هم جبهه بروم خدا لطف کرد و در حمله بیت المقدس منم شرکت داشته باشم و عازم جبهه شدم. پیامم به خانواده ام اینست که برایم گریه نکنند و لباس سیاه نپوشند که دشمن را شاد کنند از طرفی گرچه جمهوری اسلامی ایران به بچه هایم بهتر از خودم رسیدگی می کنند به بچه هایم رسیدگی کنید و آنها طوری تربیت شوند که خدمتگزاری خوب برای اسلام باشند این پیام به پسرانم است. مهدی جان و هادی عزیزم می دانم از اینکه پدر ندارید ناراحت می شوید ولی بخدا بخود ببالید که فرزند شهیدی است که پدر شما با اینکه کاری برای اسلام انجام نداده بود ولی خائن به اسلام نبود مردم خیلی حرفها می زنند من از آنها هم ناراحت نیستم از خدای خود می خواهم که همه را هدایت کند. در پایان از تمام برادران و خواهران بخصوص پدر و مادر عزیزم معذرت می خواهم که نتوانستم خدمتشان برسم انشاالله من را خواهید بخشید. برادرم بهرآسمانی در جبهه است انشاالله خدا ایشان را حفظ کند اگر به سلامتی برگشتند سفارشم به ایشان اینست که به بچه هایم سر بزند و آنها را هم دلداری بدهد. برادرم طیاری اگر در عروسیت نبودم ببخشید انشاالله که زندگی خوشی را بگذرانید.
و از تمام برادران و خواهران مسلمان می خواهم همچنان که تا به حال پشتیبان ولایت فقیه بودند تا آخر باشند و از روحانیت خود را جدا نکنند نماز جمعه ها را خوب برپا بدارید همه شرکت کنید برادران جهادی تا آنجا که می توانید برای اسلام کار کنید در فکر مادیات نباشید و از تبلیغات اسلامی در شهرستان جیرفت همچنان استوار باشید. اگر خدای ناکرده مسئولین شهرستان نسبت به شما فکر بد بکنند آنها هم روزی خواهند دانست که اشتباه می کردند به خود می گویند اینها همان کسانی هستند که در زمان قدرت بنی صدر خائن که شهید مظلوم بهشتی عزیز مورد حمله تمام گروهکهای خائن به اسلام قرار گرفته بود اینها حمایت می کردند ولی با این کارها غرورخدای ناکرده پیدا نکنید من از طرف خودم از برادر عزیزم جهانگیری تشکر می نمایم که با آمدن خود در جیرفت تمام بچه ها را مکتبی بار آوردند بخدا تا قیام قیامت همه از شما راضی هستند انشاالله که در آینده کارهای بیشتری انجام می دهید من از خدا توفیق خدمتگزاری به اسلام برای همه برادران خواهانم. والسلام. رضا دهقانپور. 61/2/13. تیپ نجف اشرف
محل دفن عنبرآباد باشد.

بیوگرافی

دوم ارديبهشت 1331 ، در روستاي گنج آباد از توابع شهرستان جيرفت به دنيا آمد. پدرش غلامرضا و مادرش بلقيس نام داشت. تا پايان دوره ابتدايي درس خواند. كارمند بود. سال 1358 ازدواج كرد و صاحب سه پسر و یک دختر شد. از سوي جهادسازندگي در جبهه حضور يافت. بيست‌و‌یکم اسفند 1362 ، با سمت جهادگر در طلاييه بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان عنبرآباد واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
طلاييه
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدهاعنبرآباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *