رضا صمدانی

نــام :
رضا
نـام خـانوادگـی :
صمدانی
نـام پـدر :
نعمت الله
تـاریخ تـولـد :
1340
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه
انا لله و انا الیه راجعون
سلام بر امام امت رهبر بزرگ سلام بر شهیدان راه امام امت. سلام بر رزمندگان امام مهدی (عج). ایرانی که داشت در گرداب فساد نیست و نابود می شد. ایرانیه دین خود را کنار گذاشته بود. امروز به همت رهبر بزرگ خمینی بت شکن دگرگون شد. فساد را با پنجه کنار زدند و به لبیک امام جواب دادند و پیرو دین خدا شدند و امروز هم علیه ظلم قیام کردند و هزاران نفر در راه خدا شهید شد. آنها شهید شدند و به ما فهماندند که چگونه باید زندگر کرد آنها با خون خود به ما فهماندن که ا ین درخت احتیاج به آبیاری دارد . حال که میوه این درخت عفت، دین ، شهامت ، غیرت است چه آبی بهتر از خون من می تواند به رشد او بیفزاید.
خواهران :
چادر تو در تاریکی شب در میدان ؟؟؟من است پس در نگهداری آن تا دم مرگ کوشش کن.
سخنی با مادران داغدار:
ای مادران اگر بگویم اشکهای شما دشمنان را سیرآب می کند و هر قطره اشک شما خنجری می شود بر بدن رزمندگان آیا باز گریه می کنید.
سخنی با معلمان:
ای ماعلمان محترم شما می توانید با علم خود بزرگترین کمکها را به انقلاب کنید. این وظیفه شما است ؟؟؟
سخنی به تمام برادران:
ای برادر کسی دیگر جز تو نیست که صدای ناله مستضفعان جهان را بشنود . پس از همین امروز اول به مبارزه با نفس خویش برخیز . دوم مبارزه با هر چه ظالم را راه خود قرار ده . پاسخ خون شهیدان را کسی جز تو نمی تواند بدهد پس بیدار باش
در مسلخ عشق جز نکو را نکشند روبه صفتان بدخو را نکشند.
گر عاشق صادقی و مردی مهراس مردار بود هر آنکه او را نکشند
تنها چیزی که باعث شد من وصیت نامه خودم را بنویسم. اولا :این بود که این یک امر واجب است که هر مسلمانی وصیت نامه داشته باشد و دوما: این بود که فکر می کنم اگر کسی هنوز اسلام را نشناخته باشد، خواندن این وصیت نامه در او جرقه ای از ایمان زده خواهد شد و بسوی خدای واقعی خود روی آورد. و سوما: می خواستم به مردم بگویم ما در جبهه ها فقط با دست خالی می جنگیم نمی شود گفت ما رزمنده ایم. رزمنده اسلام در این جنگها امام زمان است که دارد با تمام کفران جهان می جنگد. چهارما: فکر می کنم که این وصیت نامه من پاسخی باشد برای کسانیکه در دوراهی کفر و اسلام قرار گرفته اند.
در پایان از پدر و مادرم می خواهم که در مرگم ناراحت نباشند و برایم بهیچ وجه مراسم و عزاداری برگزار نکنند و اگر توانستند نماز و روزه های قضایم را برطرف کنند.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
بیوگرافی

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/02
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
دشت عباس
عـملیـات :
فتح المبین
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
4
ردیـف :
7
شـماره :
2

تصویرمـزار

شهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *