روح اله صابری

نــام :
روح اله
نـام خـانوادگـی :
صابری
نـام پـدر :
علی
تـاریخ تـولـد :
1346
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

روح الله صابری – وصیتنامه
×××
بنام خدا
ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون
و کسانی را که در راه خدا کشته می شوند مرده نگویید بلکه آنها زنده اند ولی شما درک نمی کنید.  قرآن مجید
62/5/5
خدمت پدر مهربانم جناب آقای علی صابری سلام می رسانم. پس از تقدیم عرض سلام، سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهانم و امیدوارم که حالتان خوب باشد و هیچگونه ناراحتی نداشته باشید. باری اگر احوال اینجانب روح الله صابری را خواسته باشید زنده و سلامتم و برای سلامتی شما دعا می کنم. خدمت مادر گرامیم سلام عرض می کنم . امیدوارم که حالت خوب باشد و هیچگونه کسالتی نداشته باشی. اگر احوال فرزندت روح الله را خواسته باشی، تا کنون که برای شما نامه می نویسم زنده و سلامتم و سلامتی وجود مبارک شما را از درگاه باری تعالی مسئلت دارم. مادرجان امیدوارم که از من راضی باشی. مادرجان برای من دعا کنم. ؟؟؟ من اگر شهید شدم در آن دنیا د رجهنم نباشم. مادرجان ممکن است این آخرین نامه من باشد. اگر دیگر نامه ندادم بفهمید که شهید شده ام. اگر بعد از 25 روز دیگر نامه دادم، بفهمید که زنده هستم. انشاءالله که ناراحت نمی شوید. چون عمر بدست خدا می باشد و هر موقع که قسمت ما باشد خداوند جان ما را می گیرد و چه خوب است که انسان در معرکه جنگ و در هنگام جهاد در راه خدا کشته شود.
خدمت برادران و خواهرانم سلام می رسانم. امیدوارم که احوال همه خوب باشد، بشرادرانم اگر خوبی یا بدی از من دیدید مرا ببخشید و همیشه برای بخشش من دعا کنید. از طرف من خدمت تمام اقوام دور و نزدیک سلام برسانید. خدمت دوستانم نیز سلام برسانید. مادرجان خواهرانم را مانند حضرت فاطمه تربیت کن و همیشه نماز را بپا دارید. البته من خود را کوچکتر از آن می دانم که شما را نصیحت کنم. می بخشید که کم و بدخط نوشتم چون الان هوا تاریک است و رادیو دارد اذان مغرب می گوید. مادرجان تنها خواهش من این است که امام و رزمندگان را دعا کنید و چون این دعاها هستند که ما را پیروز می کنند.
و یک پیام برای همسایه ها و مردم ده دارم و آن این است که سعی کنید کمتر غیبت کنید چون غیبت کردن یک گناه کبیره می باشد و همیشه خدا را در نظر بگیرید. رفتارتان را با یکدیگر خوب کنید. با هم به مهربانی رفتار کنید به فقیران کمک کنید و دست یتیمان را بگیرید. در ده نماز جماعت و دعای کمیل و دعای توسل برگزار کنید البته من کوچکتر از آنم که شما را نصیحت کنم و یا برای شما پیام دهم. دعا برای امام را فراموش نکنید والسلام.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار.

بیوگرافی

زندگینامه شهید معظم :روح الله صابری
یکم فروردین 1346 در روستای برج معاذ از توابع شهرستان بم به دنیا آمد پدرش علی آهنگر بود و مادرش زهرا نام داشت تا سوم متوسطه درس خواند به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت  هشتم مرداد 1362 در مهران بر اثر جراحات جنگی به شهادت رسید پیکر وی تا مدتها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال 1372 درگلزار شهدای  زادگاهش به خاک سپرده شد

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/05/08
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهران
عـملیـات :
والفجر 3
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بمدانش آموزشهیدهاوالفجر3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *