سعدالله خسروی

نــام :
سعدالله
نـام خـانوادگـی :
خسروی
نـام پـدر :
حسین
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه
بیوگرافی

يكم شهريور 1345، در شهرستان بردسير به دنيا آمد. پدرش‌حسين، كشاورز بود و مادرش ستاره نام ‌داشت. تا دوم‌ راهنمايي درس ‌خواند، به‌عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌‌و‌‌يكم‌ مرداد 1361، در دزفول بر اثر اصابت گلوله در دزفول به شهادت رسيد. پيكر وي‌ مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس‌ از تفحص سال 1376، در زادگاهش به خاك سپرده شد.
وي در روستاي احمدآباد، در خانواده اي كشاورز و مذهبي چشم به جهان گشود. دوران كودكي را در دامان پاك خانواده در روستاي زادگاهش گذراند و پس از آنكه به سن 7 سالگي رسيد راهي مدرسه شد. تحصيلات ابتدايي را در همان روستا با موفقيت فراوان پشت سرگذاشت و راهي مقطع راهنمايي شد. تحصيلات راهنمايي را در يكي ازمدارس كه نزديك آن منطقه بود گذراند. در ضمن تحصيل در كارهاي باغدار و كشاورزي به خانواده كمك مي كرد.
به علت عدم وضعيت مالي ترك تحصيل نمود. و به نقاشي اتومبيل رو مي آورد و از اين طريق امرار معاش مي كرد. در ضمن شهيد علاقه خاصي به ورزش داشت و به عضويت تيم فوتبال محله درآمد. فعاليتهاي فرهنگي و مذهبي زيادي انجام داد از جمله اين فعاليتها مي توان به شركت در نماز جمعه و جماعت، برگزاري مراسم سوگواري ائمه اطهار (ع) اشاره كرد.
وي فردي متواضع و فروتن بود، نمازهايش راسروقت مي خواند و ديگران را به اين امر توصيه مي كرد. مشغول خدمت سربازي در سپاه بود كه خبر داشت از سپاه بردسير اعزام به جبهه صورت گرفت زماني كه به آنجا رسيد نيروها عزيمت كرده بودند. سرانجام خود را به كرمان رسانيد و با قطار به جبهه  اعزام شد و پس از مدتي نبرد و تلاش سرانجام در تاريخ 1361/5/31 در حمله رمضان در منطقه عملياتي شلمچه بديدار يار شتافت.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/05/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
دزفول
عـملیـات :
رمضان
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بردسیررمضانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *