سید محمد ایران نژاد پاریزی

نــام :
سید محمد
نـام خـانوادگـی :
ایران نژاد پاریزی
نـام پـدر :
سید اکبر
تـاریخ تـولـد :
1333
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِيَاءَ الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا (آنانکه ایمان آورده اند پیکار کنند در راه خدا و آنانکه کفر ورزیده اند پیکار کنند در راه ستمگر پس پیکار کنید با یاران شیطان همانا نیرنگ شیطان ناتوان است.)
چنانچه آیه قرآن گفته است با یاران شیطان پیکار کنید باید با این یاران شیطان بزرگ آمریکا به گفته ی امام بزرگوارمان باید با این یاران شیطان که همان صدام و صدامیان که به کشور اسلامی ما ایران تجاوز کرده است و داخل خاک عزیزمان شده است با آنها پیکار و مقابله کرد و آنان را از کشور اسلامیمان بیرون کرد و تا جان در بدن داریم و تا آخرین قطره خونی که در که در بدن داریم نخواهیم گذاشت این از خدا بی خبران به این ملت ستمدیده ظلم کنند و مردم بی دفاع را به سلاحهای جهنمی خود به خاک و خون بکشد و مردم شهرهای مرزی ما را آواره کنند و به کودک و جوان و پیر ما رحم نمی کند . باید با این دشمن خدا و مردم مسلمان و اسلام به سختی و با شدت هر چه بیشتر پیکار کرد و از کشور اسلامیمان بیرون کنیم. پیام و وصیت من به این ملت شهیدپرور این است که دست از دامان این رهبر همیشه بیدار و آگاه دست بر ندارید که این رهبر که این رهبر هر گاه که دشمنان اسلام توطئه ای بر علیه اسلام کشیده اند با رهبری خردمندانه اش اسلام را از شر دشمنانش حفظ کرده است و ای ملت شهیدپرور اگر سعادت دنیا و آخرت را می خواهید در تمام وقت گوش به فرمان رهبر عزیزمان امام خمینی بدهید و همیشه اوقات مانند گذشته در مسجد باشید و نگذارید خون عزیزانمان پایمال شود. پیام و وصیت من به خانواده خودم این است : ای همسر عزیزم تو باید مانند حضرت زینب(س) باشید در تمام مسائل در شکیبایی و بردباری در خانه داری ، فرزند داری و در تقوا و در استقامت الگویی چون فاطمه(س) باشی. همسر عزیزم چنانچه فرزندمان پسر شود اسم آن را مرتضی می گذارید و چنانچه دختر بود اسم آن را مریم می گذراید و از تو می خواهم که فرزند من را حسین وار و زینب وار پرورش دهید و چنانچه شما می دانید تنها آرزوی من شهادت در راه خداست و اگر شهادت نصیب من شود و جسد من به دست دشمن نیفتاد جسدم را به سیرجان و در بهشت زهرا دفن کنید و بر جنازه من گریه نکنید چونکه دشمنان شاد و دوستان غمگین می شوند. وصیت من به مادر و خواهران و برادرانم است که خدای بزرگ به شما صبر بدهد و در مرگ من گریه نکنید و از شما آقای سیدجعفری می خواهم که به خانواده سرکشی کنید و خواسته های آنها را برآورده سازید و سلام با درود بر رهبر عالی قدرمان امام خمینی و سلام بر شهیدان به حق از هابیل تا به امروز. والسلام.

بیوگرافی

هفتم دي 1333 ، در روستاي پسوجان از توابع شهرستان سيرجان به دنيا آمد. پدرش سيداكبر (فوت 1341 ( كشاورز بود و مادرش شهربانو نام داشت. تا پايان دوره ابتدايي درس خواند. سال 1358 ازدواج كرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. سوم فروردين 1361 ، با سمت فرمانده دسته در عين‌خوش توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار و ي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/03
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
فتح المبین
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

سیرجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *