سیدحسن حسینی موسی

نــام :
سیدحسن
نـام خـانوادگـی :
حسینی موسی
نـام پـدر :
سیدحیدر
تـاریخ تـولـد :
1344
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم رب الشهدا و الصدیقین
اللهم الرزقنی توفیق الشهاده فی سبیل الله
پروردگارا شهادت در راه خودت را نصیب ما بگردان آمین یا رب العالمین.
با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب و با سلام و درود به شهدای به خون آغشته جنگ تحمیلی و با سلام بر ملت شهیدپرور ایران وصیت نامه ام را آغاز می کنم. اینجانب سیدحسن حسینی یکی از یاران حقیر راه انقلاب کوچکتر از آنم که وصیت نامه بنویسم آنهم برای ملتی که این راه را از دل جان خریده و گروه گروه به جبهه های حق می شتابند وصیت نامه بنویسم اما بر حسب وظیفه ای که دارم چند کلمه ای به عنوان وصیت می نویسم البته تمام مردم باید بدانند که من این راه را با چشمانی باز و با دلی پرشور و با قلبی روشن انتخاب کردم تا بتوانم در راه پیشبرد انقلاب و برای سرافرازی امام عزیز و برای پیروزی نهایی مسلمین خدمت کنم همه بدانند که این راه راهی است انتخابی که من با دل و جان آن پذیرفته ام.
سرانجام سخنی با پدر و مادر و اقوامم این است که بعد از شهادت پرافتخار من هیچ ناراحت نباشند حتی من حاضر نیستم که یک قطره اشک هم بریزند و باید آنها افتخار کنند که چنین فرزندی را در راه خدا از دست دادند و من از اقوامم می خواهم که مرا ببخشند و من از آنها طلب آمرزش می کنم و ای دوستان و همنوعان من، سخن من به شما این است که اگر شهیدی می آورند شما نباید تضعیف شوید اگر من یا دوستان من شهید شدند شما نباید دست روی دست بگذارید و در گوشه ای بنشینید شما باید برخیزید و به میدان بروید و نگذارید که سلاح ما به زمین بیفتد و زنگ بزند شما باید برخیزید و سلاح به دوش گیرید و تا قلب صدام صدامیان پیش بروید و آنها را نابود کنید و بعد از نابودی صدامیان و آزادی کربلای حسینی دست به نابودی اسرائیل بزنید و دولت صهیونیسم را نابود کنید و قدس عزیز را از چنگال صهیونیسم رها فرمایید که هدف اصلی ما آزادی کربلا و بعد آزادی قدس است. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. 61/10/20

بیوگرافی

دوم فروردين 1344 ، در شهرستان شهربابك چشم به جهان گشود. پدرش سيدحيدر، كشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم اسفند 1362 ، در جزيره مجنو ن عراق بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. پیکر وي مدتها در منطقه بر جا ماند و شانزدهم ارديبهشت 1377 ، پس از تفحص در گلزار شهداي زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/24
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
شهربابک
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

دانش آموزشهربابکشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *