سیدحمید(غلامرضا) میرافضلی

نــام :
سیدحمید(غلامرضا)
نـام خـانوادگـی :
میرافضلی
نـام پـدر :
سیدجلال
تـاریخ تـولـد :
1333
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

ای سرور و آقا ومولای من به حرمت آن لحظه ها و ثانیه های  مقدسی که مخلصین در جبهه ها شما را بصورت عینی مشاهده میکنند قسمتان می دهم که شفاعت کنید مارا به درگاه ایزدمنان که لحظه ای را روا مدار بر ما آن ننگی  که تاریخ ازکوفیان یاد می کند.

ای جوانان و پاکدلان تقویت کنید دوستی اهل بیت را در قلبتان و نورانی  کنید قلب خود را با نور قرآن و تفکر نمائید در آیات نجات بخش آن ومطالعه کنید بزرگترین منبع فضایل اخلاقی و بالاترین رحمت الهی را تا تسخیر ناپذیر شود جهان بینی وافکارتان از اندیشه غیرالهی

اما مادر: به جد بزرگوارم به یگانگی خدا این اجازه را اگر خدا داده بود و شرک نبود تو را سجده می کردم که آفرین و درود جده ات فاطمه(س) برتو واستقامت تو.

بیوگرافی

هنگامی که سید حمید میرافضلی بدنیا آمد پدرش سید جلال ومادرش بی بی فاطمه هر دو  در گوشش اذان گفتند ، ایشان درخانواده ای  معتقد و متدین بزرگ شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان حکمت و دوران دبیرستان را در مدرسه شریعتی در رشته طبیعی  پشت سر گذاشت ، در سال 52 به خدمت سربازی اعزام شد و بعد از اتمام خدمت سربازی توانست در اداره کشاورزی در قسمت آزمایشگاه استخدام شود. در این احوال بود که صدای انقلاب از قم و تبریز و یزد به گوش رسید و او در راه انقلاب قدم  برداشت و فعالیتهای مذهبی، سیاسی و فرهنگی را آغاز کرد، سید حمید فرامین امام را آویزه گوشش می کرد و زمانی که جنگ ایران وعراق شروع شد همراه بقیه به جنگ رفت و نقش مهمی رادر عملیاتها ایفا کرد. سرانجام در عملیات خیبر در منطقه جزیره مجنون سوار برترک موتور حاج محمد ابراهیم  همت فرمانده وقت لشکر 27 محمد رسول ا… شد و  هردو  به سوی سرنوشتی به شیرینی عسل یعنی شهادت رفتند.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

آموزش و پرورشخیبررفسنجانسپاهسردارانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *