سیف الله برفه ای

نــام :
سیف الله
نـام خـانوادگـی :
برفه ای
نـام پـدر :
درویش
تـاریخ تـولـد :
1343
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ
با سلام و درود بر تمامی شهدا از آدم تا خاتم و از خاتم تا شهدای انقلاب اسلامی ایران و با با سلام و درود بیکران به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران این جهادگر خستگی ناپذیر و با سلام خدمت کسانی که برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایران تلاش و کوشش می کنند. در حالی مشغول نوشتن وصیتنامه هستم که عازم جبهه های نبرد اسلام علیه استکبار جهانی هستم می خواهم به رهبرم امام حسین(ع) بگویم حسین جان اگر در چهارده قرن پیش نبودم که به یاری شما بشتابم ولی خداوند بر ما منت نهاد و ما را در موقعیتی قرار داد که حسین زمان برای دفع ظلم و ستم قیام کرده و ما را به یاری می طلبد که وظیفه هر مسلمانی است که ندای این رهبر عظیم الشان لبیک گفته و به یاری او برخیزد این یکی از وظایف هر مسلمانی است که با تجاوز به اسلام و ناموس وطن در مقابل هر تجاوزگری ایستاده و تا آخرین نیرو آنان را نابود و از کشورمان خارج کنیم و اکنون زمانی فرا رسیده که با یورش به متجاوزان استکباری که از هیچگونه عمل غیراسلامی مضایقه نمی کنند نشان دهیم که قدرت دین خدا تا چه حد است خداوند بر ما منت نهاده است که در جبهه حق می جنگیم و این خود شکر بینهایت می خواهد که ما بندگان قادر نیستیم که شکر آن را بجا آوریم. امید آن دارم که شما برادران و خواهران و تمام رزمندگان خدا در پی آن باشیم که اسلام را بشناسیم و به آن عمل کنیم و تنها عمل کردن به احکام اسلام است که انسان را بسوی سعادت و نیکبختی راهنمایی می کند و تا آخرین لحظه و قطره خونمان باید از امام امت (و انقلابی که با خون هزاران شهید آبیاری شده است) پیروی کنیم که اگر امام نبود ما هیچ نداشتیم و همچنین از انقلاب اسلامی ایران که با خون هزاران شهید گلگون آبیاری شده است و از شما خواهران و برادران می خواهم به همه کسانی که می شناسید سفارش کنید در هر حال بیاد خدا باشند. حجاب اسلامی را بهتر و دقیق تر رعایت کنند و همیشه پشتیبان امام و انقلاب باشند و خواسته دیگری که از شما دارم این است که همیشه در وقت نماز بعد از دعا بجان امام و رزمندگان دعایی را که می گویم برایم بکنید” خدایا من را از خودخواهی و خودمحوری نجات بده و به او[ من] توفیق بده هر چه بیشتر با تو آشنا گردد. خداوندا مرا براه راست هدایت فرموده و دلم را بنور ایمان روشن نماید و عیبهایم را بر خودم پنهان نماید و حجابهای قلبی ام را ببرند تا ایمان راستین را درک کرده و در جهل نمانم.”
یک سخن به مادرم عزیزم: مادرجان اگر می خواهی در آخرت نزد حضرت فاطمه(س) و زینب(س) روسفید باشی و در زمره زینب ها باشی باید صبر کنی. خداوند فرزندان تو را به جنگ می فرستد تا تو را امتحان کند. مبادا خدای ناکرده بی صبری کنی. خداوند فرزندان تو را به جنگ می فرستد تا تو را امتحان کند. مبادا خدای ناکرده بی صبری کنی. اگر می خواهی فرزندان در جبهه ات را خوشحال کنی باید گریه و زاری کنار بگذارید و الگو باشی برای مادران دیگر. آنها وقتی به چهره تابناک زینب وار شما نگاه می کنند تشویق شوند و فرزندان خود را به جبهه بفرستند. از پدر و مادر و برادران و خواهرانم و تمام قوم و خویشان و همه آشنایان طلب عفو و بخشش می کنم مخصوصا از پدر و مادرم که سالیان دراز برای من زحمت کشیدند و نتوانستم جبران کارهای آنها را بکنم. پدرجان ببخشید که نتوانستم بیایم از تو خداحافظی کنم چون جبهه احتیاج سریع نیرو داشت من حرکت به جبهه کردم. خداحافظ.

بیوگرافی

يكم‌‌فروردين 1343، در روستاي برفه‌ از توابع ‌شهرستان شهربابك متولد شد. پدرش‌ درويش، كشاورز بود و مادرش سلمي نام ‌داشت. تا دوم متوسطه درس‌ خواند، به‌ عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست‌ و‌ چهارم اسفند 1362، در جزيره‌‌مجنون بر اثر اصابت تركش شهيد شد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال 1376،‌ در زادگاهش  به‌ خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/24
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
برفه
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

خیبردانش آموزشهربابکشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.