عباس زيد آبادي نژاد

نــام :
عباس
نـام خـانوادگـی :
زيد آبادي نژاد
نـام پـدر :
اكبر
تـاریخ تـولـد :
1341
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند از مومنان جانها و اموالشان را خریداری می کند که در برابرش بهشت برای آنان باشد آنها در راه خدا پیکار می کنند، می کشند و کشته می شوند.
هم اکنون که در تاریخ حساسترین لحظات تاریخ را می گذرانیم و در آینده این لحظات ثبت خواهد شد و اگر ما زنده ماندیم بخاطر این احساسی که هم اکنون داریم حسرت خواهیم خورد و گریه ها خواهیم کرد. خدایا همه اینها این لحظات، این ایثارها این شادیهای معنوی را تو برایمان فراهم نمودی و خدایا شکر که من هم از این سهمی برده ام و این در جهاد بر روی من گشوده شده. سلام ای پیامبر گرامی و ای فاطمه زهرا که عترت شما برای ما مایه افتخار است و حاضریم در این راه، راه انبیا و فرزندانشان جان خود را فدا کنیم. سلام ای حسین تو بودی که شهادت و آزادگی را به ما آموختی و ای امامان ای پیشوایان برحق از شما درس انسان بودن را یاد گرفتیم و سلام بر تو ای مهدی ای فرمانده جبهه ها. عملیاتی که در پیش خواهیم داشت به امید خداوند سرنوشت ساز خواهد بود و پیروزی در این اسلام را بیمه خواهد کرد و سلام بر تو ای خمینی و تو بودی که با قیام خود اسلام را از زیر گرد و خاکی به قطر 1400 سال برروی اسلام نشسته بود، زدودی و اسلام پاکیزه و اصیل آن را به ما نشان دادی. خدایا چه حالی است، بین رفتن و ماندنم فرقی […] در هر دو حال هستم از هیچ چیزی نمی ترسم و خیلی خوشحال هستم. خدایا مرگ عادی هیچ خوب نیست فقط شهادت برای جهادگران راهت و مرگ ذلت بار از همه چیز در این دنیا بدتر است. این زندگی مادی اصلا ارزش ندارد و بی حاصل است چرا که در لحظات آخرین مشخص می شود نه اینکه در بودن در آن و روزی فرا می رسد برای فرد مادی که می بیند ضرر کرده دیگر راه برگشتی نیست خداوند دین اسلام را فقط برای بندگان خاص عطا نمود و باید هر مسلمان واقعا اسلام را بشناسد و در این راه برود نه آنکه مسلمان باشد و از یک کافر هم بدتر باشد.
ای مسلمانان ای کسانی که حسین را می شناسید برای شناخت واقعی اسلام به راه جهاد قدم بگذارید و بر علیه هر باطلی باشید و به جبهه بیایید و احساس رزمندگان را در شب حمله دریابید از وقتی که خبر حمله در سطح قرارگاه پخش شده حتی محیط هوا و آفتاب و زمین هم طور دیگری هستند. خدایا رزمندگان را یاری بنما عاقبت روزی فرا می رسد که هر کسی باید برود و از این دنیا کوچ کند حال یا با انتخاب خودش یا اینکه روزش سرآمد و فردای قیامت است که هر کسی معلوم می شود چکاره است شهیدان، رزمندگان، جهادگران، مادران شهدا، پدران شهیدان، کمک کنندگان به جنگ … و در آن روز وای بحال کسانی دیگر که خودشان می فهمند چه کسانی هستند. خدایا من این بنده گنهکار در زندگی خود سود حاصلی نداشته ام و امیدوارم از گناهان زیادی که کرده ام درگذری .
یا سریع الرضا از سر تقصیرات این بنده گنهکار بگذر که تو بخشنده و مهربان هستی.
خدایا خمینی را تا انقلاب مهدی نگهدار. ظهور مهدی را هر چه زودتر برسان.
ما در راه خدا با خمینی میثاق خون بسته ایم. والسلام.

بیوگرافی

بيست‌‌و‌چهارم ‌شهريور‌1341 ، در‌ روستاي عباس‌آباد از توابع ‌شهرستان سيرجان‌ زاده شد. پدرش‌ اكبر، مغازه‌دار بود و مادرش طلعت ‌نام داشت. دانش‌آموز سال چهارم متوسطه بود، به عنوان بسيجي‌ در جبهه‌ حضور يافت. بيست‌و‌‌دوم فروردين 1362، در شرهاني توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وي در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

سیرجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.