عبدالله توكلي گوكي

نــام :
عبدالله
نـام خـانوادگـی :
توكلي گوكي
نـام پـدر :
ابراهيم
تـاریخ تـولـد :
1334
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله القاسم الجبارین
خدایا در این آخر عمری که با عنایت تو و لطف و کرم تو حرکتم را شتابانه طی می کنم و سراپای وجودم را عشق بتو و اسلام تو و قرآن تو و صراط تو پر کرده است و پایانش بسوی توست از تو می خواهم با شهادتم غفلتهایم را خط کشی و امیدم را، خود قرار دهی و خونم را حرکت بیشتر جامعه و حرکت دنبال جنازه ام را فریادهای آتشین برای درهم کوبیدن نظام ستمگر ابرنکبتها و ابرقدرتها و بالاخره رفتنم را و پروازم را که انتقام گیرنده خواهد با […] امت و خاندانم ، آغازگری جهت حکومت مهدی(عج).
و بر شما نیز ای پدر و مادر و خانواده ام می باشد که با سست نشدن در خط روح الله استقامت خویش را در جندالله برای کوبیدن دون الله و استقلال حزب الله تا ظهور بقیه الله الاعظم ادامه داده تا حکومت اسلامی الهی را بخاطر خداوند مستحکم نموده و انتقام شهدا را از ظالمین ستمگر بگیرید.
پیامم به مردم حزب الله و برادران پاسدار این است که راه شهیدان را ادامه دهند و در راه اسلام و قرآن بکوشند و از اسلام عزیز دفاع نمایند و از شما خواهش می کنم که از مادیات دست بردارد و به معنویات الهی بپیوندید. به طرف دانشگاههایی که در جبهه باز شده بشتابید و خدا را حتی یک لحظه فراموش نکنید. پیام من به خانواده خودم این است که بعد از شهید شدن من هیچ ناراحتی نداشته باشند و این سعادت برای من و افتخاری برای شماست که آگاهانه بسوی خداوند متعال می شتابم و از خانواده خود می خواهم که بچه های مرا زینب وار تربیت نمایید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بیوگرافی

نهم‌ ارديبهشت 1334، در شهر گلباف از توابع شهرستان كرمان چشم‌ به جهان گشود. پدرش ابراهيم، كشاورز بود و مادرش معصومه نام داشت. سواد خواندن و نوشتن ‌نداشت. سال1355، ازدواج‌ کرد و صاحب يك پسر و سه دختر شد. پاسدار بود، نهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر بر اثر اصابت تركش ‌شهيد شد. پيكر وي در گلزار شهداي شهرستان‌ زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/02/09
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
خرمشهر
عـملیـات :
بيت المقدس
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *