عبدالله بزمانی

نــام :
عبدالله
نـام خـانوادگـی :
بزمانی
نـام پـدر :
علی
تـاریخ تـولـد :
1330
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسمه تعالی
بازگشت همه بسوی خداست
مردن حق است و بر هر فرد مسلمان واجب است که هر سال وصیت نامه خود را مرقوم نماید بدین منظور اینجانب عبدالله زمانی فرزند علی به شکم زاد فاطمه بتاریخ تولد […] و به شماره شناسنامه […] بر حسب شغل بسیجی که برای خود در نظر گرفته ام و مبارزه با سوداگران مرگ می باشد و می رود که هر لحظه توسط یکی از این خدا بیخبران کشته شوم لذا وصیت نامه خود را به شرح ذیل معطوف می دارم و بر وارثم واجب می باشد که به آن عمل نمایید.
1-    به وارث ذکورم نصیحت میکنم بعد از مرگم در بسیج شرکت نمایند و فنون جنگی را یاد بگیرند و هر لحظه از طرف مسئولین به آنها نیاز پیدا شد بدون درنگ شرکت نمایند.
2-    همسر و پسر بزرگم بعد از مرگم به لحاظ بعضی از علتها نتوانستم و به طور کلی نماز و روزه خود را ادا کنم لذا از درآمد اموالم برایم نماز و روزه بجا بیاورید.
3-    همسرم […] فرزند محمد تا زمانی که سرپرستی فرزندانم را عهده دار می باشد کلیه امورات و درآمد زندگی در اختیار آن می باشد و هیچکس حق دخالت و گفتگو با وی را ندارد و چنانچه خواست ازدواج نماید حقوقات شرعی آن از طرف وارث پرداخت و بفیه اموال خود را […] ببرند.
4-    همسرم […] مکلف می باشد تا هر مقطع تحصیلی فرزندانم خواستند تحصیل نمایند هزینه تحصیلات آنها را فراهم نماید که از این موضوع کم و کاستی نداشته باشند که مانع پیشرفت آنها شود.
5-    فرزندان دخترم حجاب خود را بپوشانید و از فاطمه زهرا(س) و زینب کبری(س) الگو بگیرید و در نماز جمعه و […] امام حسین(ع) و دعای ندبه شرکت نمایید و خود را [../] نامحرم دور کنند چون دشمنان ما از حجاب می ترسند.
6-    همسرم و فرزندانم حق همسایه داری را ادا کنند که پیغمبر اسلام در این مورد سفارشات زیاد نموده اند.
7-    به فقرا و تنگدستان کمک کنید و آنها را فراموش نکنید و از زندگی اشرافی دوری کنید چون خدا را فراموش می کنید. نام نیکی گر بماند ز آدمی/ به کز او ماند سرای زرنگار.
8-    پسران من با قوم و خویشان خود دایی و عمو و خاله و عمه و سایر اقوام برخورد خداپسندانه نمایید و از نصیحت آنها استفاده ببرند و از بدیها دوری کنند.
9-    بر بازماندگانم واجب است که اگر دین و دیونی بر گردن من دارند از اموالی که دارند بپردازند.
و در پایان از کلیه اقوام و قوم و خویشان و خانواده ام که آنها را در این عمر کوتاهم اذیت کرده ام ببخشید و طلب مغفرت دارم. خدا را فراموش نکنید. رهبر عزیزمان را یاری کنند . از مملکت اسلامیمان با جان و دل نگهداری نمایند که دست شیطان بار دیگر به ایم مملکت شیعه نرسد.

بیوگرافی

يكم فروردين 1330، در روستاي رحمت‌آباد از توابع شهرستان بم متولد شد. پدرش علي و مادرش فاطمه نام داشت. خواندن ‌و ‌نوشتن را مي‌دانست. سال 1350، ازدواج كرد و صاحب پنج پسر و چهار دختر شد. كارگر بود، با اطلاعات سپاه همكاري مي‌كرد. بيست و‌سوم شهريور 1367، در جهان‌آباد ريگان بم توسط اشرار به شهادت رسيد. مزار وي در گلزار شهداي جهان‌آباد ريگان بم واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1367/06/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جهان آباد ریگان
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

امنیتبمشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *