عبدالمهدی تیکدری نژاد

نــام :
عبدالمهدی
نـام خـانوادگـی :
تیکدری نژاد
نـام پـدر :
محمد
تـاریخ تـولـد :
1337
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهاجِراً إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّه
خدایا امیدوارم توانسته باشم با خون خود جزء خونهایی که چون سیل درخت پاینده اسلام را آبیاری می کنند باشم. خدایا از تو می خواهم که به مادران امین یعنی مادرانی که امانت تو را به خودت تحویل داده اند صبر و شکیبایی عطا کنی و اما تو ای مادر قرآن مجید می فرماید “يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تُلْهِكُمْ أَمْوَالُكُمْ وَلَا أَوْلَادُكُمْ عَن ذِكْرِ اللَّهِ وَمَن يَفْعَلْ ذَلِكَ فَأُولَئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ” تو هم چون فرزندت را در این راه دادی خوشحال باش که امانتی را تحویل دادی که بالاخره باید تحویل می دادی و زحماتی که برای من کشیدی اجر و پاداش آن را از الله خواهی گرفت و اما تو ای پدر که در تمام سختی های زندگی بردباریت را به حد کمال نشان دادی و تو بودی که گفتی برو و در این راه با تمام وجودت زحمت بکش و بخاطر رضایتی که نسبت به رفتن من داشتی خدا هم از تو راضی خواهد بود. پدر و مادرم و خواهرانم و برادرانم از اینکه من شهید شدم به هیچ وجه ناراحت نشوید چون اگر من شهید شدم به آرزوی خود رسیده ام بدیدار خدا رفته ام و من پیش حسین(ع) رفتم. من زنده و شاهد و ناظر هستم. تربیت بچه ها با شماست سعی کنید با تعالیم اسلامی تربیتشان کنید این را هم بدانید تا خدا را دارید غم و غصه ای ندارید و اگر انشاالله شهادت نصیب من شد حقیرانه تقاضا می کنم مبادا با گریه و شیون راه به ستون پنجم دشمن بدهید و آنها را خوشحال کنید. و مبادا دست از رهبر انقلاب و امام خمینی و روحانیت متعهد بردارید و باید اسلام را یاری و نگهداری کنید [].

بیوگرافی

ششم ‌دي 1337، در روستاي تيكدر از توابع شهرستان كرمان به دنيا آمد. پدرش محمد و مادرش عذرا نام داشت. تا پايان مقطع‌ ابتدايي درس‌ خواند، به ‌عنوان پاسدار ‌درجبهه حضور يافت. بيست‌و‌چهارم فروردين 1360، با سمت فرمانده گروهان در مهاباد هنگام درگيري با نيروهاي حزب دمكرات بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1360/01/24
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهاباد
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

شهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *