عزت الله دولتی

نــام :
عزت الله
نـام خـانوادگـی :
دولتی
نـام پـدر :
یدالله
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ وَمَنْ يُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيُقْتَلْ أَوْ يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا
مقتول بشود اجر عظیم دارد، غالب هم بشود اجر عظیم دارد و اجر عظیم باز در موقع غلبه برای کسی که قتال فی سبیل الله کرده همان آرزوی موت است چون آرزو دارد از این دنیا برود . دارد در آن دنیا پرواز می کند و اینها عجیب است، بدن اینجا است عمر اینجا است ولی وقتی که آرزو آخرت شد روح در آخرت دارد پرواز می کند.
ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد.
آنقدر به جبهه می روم و می جنگم تا شهید شوم ای جوانان نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین در نبرد شهید شد.
ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید که علی در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر حسین در راه حسین(ع) و با هدف شهید شد.
ای مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی توانید جواب زینب را بدهید که تحمل 72 شهید را نمود.
همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه های نبرد بفرستید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرند زیرا مادر وهب فرمود سری را که در راه خدا داده ام پس نمی گیرم.
برادران استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمانها برای تسکین دردهاست و همیشه بیاد خدا باشید که در راه او قدم بردارید و هرگز دشمن بین شما تفرقه نیندازد و شما را از روحانیت متعهد جدا نکند که اگر چنین کردند روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابرقدرتهاست.
حضورتان را در جبهه های حق بر علیه باطل ثابت نگه دارید.
در امام بیشتر دقیق شوید و سعی کنید عظمت او را بیابید و خود را تسلیم او سازید و صداقت و اخلاص خود را همچنان حفظ کنید اگر فیض شهادت نصیبم گشت آنانکه پیرو خط سرخ امام خمینی نیستند و به ولایت او اعتقاد ندارند بر من نگریند و بر جنازه من حاضر نشوند اما باشد که دماء شهدا آنان را نیز متحول سازد و به رحمت الهی نزدیکشان کند.
سلام مرا به رهبر عزیزم برسانید و بگویید تا آخرین قطره خونم سنگر اسلام را ترک نخواهم کرد با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلاها با حسین(ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نکنم تا هنگامیکه همه احکام اسلام در زیر پرچم اسلام امام زمان(عج) به اجرا در آید. والسلام
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار. از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزای.

بیوگرافی

يكم‌ فروردين 1345، در روستاي دولت‌آباد از توابع ‌شهرستان بافت چشم به جهان گشود. پدرش يدالله و مادرش ‌خاور نام داشت. تا پايان مقطع ‌راهنمايي درس خواند، به ‌عنوان بسيجي ‌در جبهه حضور يافت. سوم ‌اسفند 1362، در جزيره‌مجنون عراق به شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال 1377، در زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/03
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون عراق
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بافتشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.