علی اکبر محمد حسینی

نــام :
علی اکبر
نـام خـانوادگـی :
محمد حسینی
نـام پـدر :
حسین
تـاریخ تـولـد :
1337
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

فرازی ازوصیتنامه شهید

به تمام کسانی که مرا  می شناسند این توصیه را دارم که درهر زمان و در هرمکان  آزاده باشند. به آخرت خویش بیندیشند و فکر قیامت و عذاب آخرت را بکنند

به تمام برادرانم بگوئید که کشته شدن در راه خدا شیرین است. اگر امروز یاری خمینی عزیز کردید فردا دینی به جامعه  بدهکار نیستید.

بیوگرافی

زندگینامه

سال 1337 سال کاملا ممتاز واستثنایی در خانواده بزرگ مرحوم حسین محمد حسینی است ، دراین سال ستاره ای بس درخشان در این خانواده طلوع می کند که اسم او را علی اکبر می گذارند تا مانند علی اکبر امام حسین (ع) به جهت آبیاری درخت تنومند اسلام ودفاع  از ارزشهای مقدس اسلام خون خود را بطور کامل و تا آخرین قطره در کربلای سوزان بستان و سوسنگرد هدیه کند و خود وخانواده خود راجاویدان نماید

علی اکبر یکی و دو سال قبل از انقلاب از مسائل سیاسی کشور وجریانات مبارزه ضد رژیم آگاه بود . نوارهای امام ودیگر روحانیون را گوش میداد مسافرتهایی به بعضی از شهرهای بزرگ مانند قم و مشهد داشت واین مسافر تها در راستای خط گیری از افراد انقلابی بودتادر کرمان آن را پیاده کند.

بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از نخستین کسانی میشود که در تشکیل کمیته ها ی حفاظت و پاسداری از انقلاب گام برمیدارد.

در آبان ماه 59 آموزش را شروع می نماید تا اینکه در قالب اولین گروه از  رزمندگان کرمان عازم کردستان می شود.

با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه میشود و در دو عملیات موفقیت آمیز ثامن الائمه و طریق القدس شرکت میکند و تا اینکه در عملیات طریق القدس ( آزادسازی بستان) در زیر پل سابله به درجه رفیع شهادت میرسد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1360/09/12
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
عـملیـات :
فتح بستان
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
4
ردیـف :
4
شـماره :
7

تصویرمـزار

سپاهسردارانشهیدهاعملیات طریقُ القُدسگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *