علیرضا اختراعی

نــام :
علیرضا
نـام خـانوادگـی :
اختراعی
نـام پـدر :
جواد
تـاریخ تـولـد :
1341
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
62/9/8
[…] شهيدان كه فرمود شهيد بی مرگ است و به پاس خون شهيدان كه قلب گرمشان آسمان شهر جنايت به خون نشست. شهادت معنايي است كه دشمن هرگز نمي تواند سرآن را بگشايد شهيد به خاك مي افتد و دشمن مي پندارد كه عرصة رزمگاه از حريفان خالي مانده است، اما ديري نمي گذرد كه به جاي او ده ها و صدها دلاور جان بركف قدم به ميدان مي نهند و نبرد را ادامه مي دهند دلاوراني كه با شهادت هر كي از آنها دوباره جان بركفاني ديگر به ميدان مي آيند و اين تصاعد فراينده همچنان پيش م يرود تا ریشة ظلم و ظالم كنده شود. بله شهيد گل واژه خونرنگ و درخشان كتاب انقلاب ماست كه در هر سطر و صفح هاي چندين بار تكرار ميشود و با همه تكرار هرگز دل آزار نيست بلكه منجي است كه […] از همة زبان ها شنيده مي شود و همچنان نامكرر و تازه است. شهيد نمايندة عالم غيب در عالم خاك است و شاعر او را مرزبان زندگي جاودانه و عنقاي بلند آشينانه‌اي مي داند كه هر چند همچون شفق در بستر زمانه به خون خفته است تا ابد همچون چشمي بيدار به چشم هاي ما نگاه ميكند و ما را به پاسداري از ميراث خويش فرا مي خواند. بله زندگي زيباست ولی نه به زيبايي شهادت. شهيد زيبايي را در شهادتش مي بينيد، شهيد زيبايي را در پروازش به سوي معبود مي بيند او زييابي را در لالة به خون نشسته مي بيند، زيبايي را بهتر و والاتر از آنچه كه ما تصور ميكنيم مي بيند، شهيد زيستن را در نابودي و فناي جسمش مي بيند بلي اينهايند روندگان به بهشت. در مورد شهيدان هر چه بگويم كم است زيرا شهيدان مي رزمند با خونشان، با مرگشان اما شهيدان زنده اند. شهيدان مانند کوهند، خدایا! روزي مي رسد كه كوه از هم پاشيده م يشود اما شهيدان زنده اند، شهيد مانند خورشید هميشه درخشان است و باز نه، خدایا! روزي كه خورشيد تاریک مي شود ولي شهيد همچنان در پهنة تاريخ مي درخشد “شهيد شمع تاريخ
است ” كه همچون شمع مي سوزد و به ديگران روشنايي مي بخشد و در دل شب تاریگ و سياه و خفقان مي سوزد و جسمش از بين مي رود ولي ديگران را روشنايي مي بخشد تا اينكه صبح با خورشيد درخشانش ظاهر مي شود و اما شهيدان زنده اند، “شهيدان قلب تاريخ هستند ” ولي نه، باز روزي ميرسد كه قلب از تپش باز مي ايستد و خون شهيد همچنان در تپش است. بله دوستانم تنها چيزي كه مي توانم در مورد شهيدان بگويم همان كلام خدا است كه شهدا با جان و دل آن را پذيرا شدند و به وعده حق لب كي گفتند اين است كلام خدا. “و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياءٌ عند ربهم يرزقون.” “مپنداريد كساني كه كه در راه خداكشته مي شوند مردگانند بلكه آنان زنده اند و در پيش خداي خود روزي مي خورند.”
بله عزيزان، شهيدان مرده نيستند بلكه مردگان متحركي هستيم كه نمي توانيم زندگان را درك كنيم، مولا علي(ع) ی فرماید: “خدا شهدا را در قيامت با بها و جلالی و با عظمت و نورانيتی وارد میكندكه اگر انبيایی از مقابل اينها بگذرند و سوار باشند به احترام اينها پياده م يشوند. اينقدر خدا شهيد را با جلالت وارد عرصه قيامت ميکند .”
“شهيد مثل شمع است كه خدمتش از نوع سوخته شدن و فاني شدن و پرده افكندن است تا ديگران در اين پرتوكه به پای نیستی او تمام شده بنشيند و آسايش بيابند و كار خويش را انجام دهند ” آری منطق شهيد منطق ديگري است، منطق شهید منطق سوختن و […] كردن است منطق حل شدن و جذب شدن و در جامعه براي احياي جامعه است.

بیوگرافی

نهم آذر 1341 ، در شهرستا ن كرما ن به دنيا آمد. پدرش جواد، كارمند اداره پست و تلگراف بود و مادرش شوكت نام داشت. تا پايان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و ديپلم گرفت. پاسدار بود. بيست و نهم فروردين 1367 ، با سمت فرمانده گردان 413 ثارالله در فاو عراق به شهادت رسيد. اثري از پیکرش به دست نيامد. مزار ياد بود وي در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1367/01/29
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
فاو
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

سپاهسردارانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *