علیرضا حجت فرسنگی

نــام :
علیرضا
نـام خـانوادگـی :
حجت فرسنگی
نـام پـدر :
ماشاالله
تـاریخ تـولـد :
1339
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا  بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
مپندارید آنان که در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه آنان زنده اند و نزد خدایشان روزی می خورند. با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و سلام بر امت شهیدپرور ایران و سلام بر شهدای کربلا و شهدای انقلاب اسلامی که با خونشان نهال اسلام را آبیاری کردند. و سلام بر شما ای پدر عزیزم از اینکه لیاقت فرزندیت را نداشتم امیدوارم که مرا ببخشی و مرا همیشه دعا کنی و سلام بر شما ای مادر عزیزتر از جانم از اینکه فرزند خوبی برایت نبودم واقعا شرمنده ام و امیدوارم که همیشه برایم از درگاه خداوند متعال طلب بخشش و آمرزش گناهانم را کنی و مرا ببخشی از اینکه بی احترامی های زیادی به شما کردم و اگر خداوند مرحمتی به من گنه کار کرد و شهادت نصیبم شد امیدوارم که هیچگونه ناراحت نباشی و گریه و زاری نکنی و همیشه بیاد کربلای امام حسین و مرگ آدمی بدست خداست.
وَلِكُلِّ أُمَّةٍ أَجَلٌ  فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لَا يَسْتَأْخِرُونَ سَاعَةً وَلَا يَسْتَقْدِمُونَ هر قومی را دوره ای و اجل معینی است که چون فرا رسد لحظه ای کم و زیاد نخواهد شد.
و […] انسان می میرد حالا چه بهتر که در راه خدا باشد. انشاالله.
و خدمت تمام برادران و دوستان و خویشاوندان سلام عرض می کنم و امیدوارم که از من هیچگونه ناراحتی نداشته باشند و مرا عفو کنند و همیشه برایم از خداوند طلب بخشش نمایند و امیدوارم که شما برادران ادامه دهنده راه شهیدان باشید تا زنده اید برای اسلام خدمت کنید. والسلام.
خدایا تا ما را نبخشیده ای از این دنیا مبر
خدایا ما را از مقربان درگاهت قرار ده
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار. از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزا.

بیوگرافی

بيست و نهم شهريور 1339، در شهرستان قوچان به دنيا آمد. پدرش ماشاءالله و مادرش فاطمه نام داشت. تا پايان مقطع راهنمايي در رشته انساني درس‌خواند و ديپلم گرفت. به‌‌عنوان بسيجي‌‌ در جبهه ‌حضور يافت. هشتم ‌مرداد 1361، در مهران توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس از تفحص سال 1374، ‌در  روستاي سرآسياب فرسنگي تابعه شهرستان كرمان به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/05/08
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
مهران
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

سرآسیاب فرسنگیشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *