علی حسین عسکری

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
حسین عسکری
نـام پـدر :
یحیی
تـاریخ تـولـد :
1332
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحيم
متن وصيت نامه شهيد علي حسين عسكري
الحمدلله رب العالمين ولاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون   قرآن كريم
پس از حمد خداوند تبارك و تعالي بادرود بر انبياء و اولياء و صديقين و بادرود بر امام زمان عج و بر نائب برحقش امام خميني  و بر تماي شهداي اسلام درود مي فرستم و خدا را شكر گزارم كه به اين بنده روسياهش توفيق داد تا در صف لشكريان توحيد باشم . هم اكنون كه اين وصيتنامه را مي نويسم در عين صحت و سلامتي جسمي و روحي هستم و هر چه را مي نويسم آگاهانه و از روي منطق مي نويسم هم اكنون كه در جبهه هاي حق عليه باطل هستم لازم دانستم چند جمله وصيت بنويسم واز همگي برادران و خواهران حلالي بطلبم .
اولامادر عزيزم …
اميدوارم كه مرا حلال كني اميدوارم بتوانم فرداي قيامت در پيشگاه خداوند هم تو وهم من روسفيد باشيم
برادرانم و خواهرانم :
از همگي شما حلالي مي طلبم و اميدوارم مرا ببخشيد…
همسرم :
اميدوارم كه تو هم مرا حلال كني اگر چنانچه در زندگي با تو و فرزندان كوتاهي كردم مي بخشيد و از همه دوستان و آشنايان و فاميلها حلالي مي طلبم .
اميدوارم هر كس حقي به گردنم دارد بزرگواري كند وبخاطر خدا از من راضي شود و چون من دستم از چاره كوتاه است و جواب در قيامت بسيار سخت است اي برادران و خواهران و دوستان و آشنايان شما را بخدا كمي فكر كنيد و ببينيد اين شهدا براي چه كشته شده اند و هدفشان چه بوده است نگوييد اينها بيكار بودند يا مي خواستند از زير درس خواندن فرار كنند كه به جبهه رفتند والله فرداي قيامت نمي توانيد جواب اين تهمتها را بدهيد البته من كوچكتر از ان هستم كه بخواهم در اينمودر چيزي بگويم اما اينها حقيقتي است كه بايد درك كنيد.
اي مومنين اينقدر بدنيا مشغول نباشيد وقتي صداي اذان مساجد بلند مي شود براي نماز جماعت حاضر شويد وخدا را عبادت كنيد. دنيا محل گذر است بفكر آخرت باشيد . در پايان از همه مي خواهم كه جنگ را سرلوحه همه كارها قرار دهيد و نداي امام حسين (ع) را كه هنوز از كربلا بگوش مي رسد لبيك گوييد و فرزند فاطمه را ياري كنيد.
اميدوارم كه خداوند همه ما را عاقبت بخير كند….

بیوگرافی

شانزدهم‌ ارديبهشت 1332،در شهر كرج از توابع ‌شهرستان تهران‌ به دنيا آمد. پدرش‌ يحيي (فوت1359) كشاورز بود و مادرش ‌نرگس نام‌ داشت. تا پايان مقطع راهنمايي درس‌خواند. سال 1356، ازدواج كرد و صاحب دو دختر شد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. دوم‌ بهمن 1365، در شلمچه بر اثر اصابت گلوله شهيد شد. مزار وي ‌در روستای دقوق‌آباد تابعه شهرستان رفسنجان واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1365/11/02
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شلمچه
عـملیـات :
کربلای5
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

رفسنجانشهیدهاکربلای 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *