علی دریجانی

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
دریجانی
نـام پـدر :
قدمعلی
تـاریخ تـولـد :
1346
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبیلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ

ای کسانیکه ایمان آوردید یاری بجویید از بردباری و نماز که خداوند یاور صابران است و کسانیکه در راه خدا کشته می شوند نگویید که مرده اند بلکه آنها زنده اند ولی این موضوع را شما درک نمیکنید.

بنام خداوندیکه تمام نفوس در دست اوست و اوست که انسان را آفرید و سپس دوباره این امانت را پس می گیرد و البته هر کدام را بطریقی و چه خوش است که انسان عاشق خدا شود و خدا هم عاشق او شود و خدا او را از این دنیا می برد پیش خودش و شهادت را نصیب انسان می کند و درود و سلام بر منجی عالم بشریت فرمانده جبهه ها حضرت صاحب الزمان مهدی موعود(عج) و نایب برحقش خمینی بت شکن و سلام بر شهیدان و شهادت طلبان از صدر اسلام تاکنون و سلام بر تمام عزیزانی که زیر پرچم جهاد در راه اسلام قیام کرده اند و آنانکه جهاد را بر خانه نشینی ترجیح دادند و راه حق را یافتند. خدایا آنروزی که تصمیم به شهادت گرفتم و از همه چیز خود گذشتم و برای اولین بار وصیت نامه نوشتم از همه دردها و غمها آزاد شدم و خود را همچون پرنده ای آزاد شده از قفس یافتم. ما به پیش می تازیم تا عروس شهادت را در آغوش بگیریم به امید آنکه فقط پیروز شویم. ما مبارزه می کنیم در قربانگاه عشق. عالیترین تجلی فداکاری و پرستش را عملا نشان دهیم و تکامل یابیم نه آنکه دست آورده های مادی حیات ما را فریفته باشد. ما بسوی خدا می رویم تا از همه فراورده های عالم بی نیاز گردیم نه آنکه خدا را وسیله رسیدن به مصالح شخصی خود کنیم پس با توجه به این مسائل ما ثابت کرده ایم که عاشق شهادت هستیم و شیطان را زیر پا گذاشته ایم. اکنون که در عشق به شهادت غرق شده ام پیش خود فکر می کنم آیا کسانیکه از مرگ می ترسند آیا هیچ وقت باور می کنند که همگی رفتنی هستند و چه بهتر که شهید فی سبیل الله بشوند.آیا اسلام با آن همه عظمتش و با آن همه سختی که پیامبر و ائمه(ع) آن را ترویج دادند آیا می شود که مورد تاخت و تاز استعمارگزان واقع شود و مردمی که ادعای مسلمانی می کنند پس از چهار سال جنگ هنوز بی توجه به این مسئله باشند پس بدانند که فریفته جمال دنیوی شده اند. ای عزیزان امروز ما سخت در امتحان الهی هستیم و این امتحان بسیار مشکل است امتحانیکه شهدای ما با موفقیت آن را پشت سر گذاشتند. راهی که حسین بن علی(ع) او را تصدیق کرد. این را همه شهدا گفته اند و من هم وصیت می کنم فرزند فاطمه زهرا را تنها نگذارید و خداوند عزیز انسانها را می ازماید یعنی اگر ما می گفتیم ای کاش که زمان حسین بودیم تا او را یاری می کردیم و اکنون نیز همان زمان است و خداوند می خواهد ببیند که کدام افراد در حرف خود صادق هستند و کدامها فقط شعار می دهند و اینجاست که چهره های واقعی انسانها مشخص می شود.

و سلام ای پدر عزیزم که فرزند خودت را حلالی زیرا نتوانستم حق فرزندی را نسبت به شما ادا کنمو شهادتم مورد تاثر شما نشود بلکه افتخارت باشد و از شما می خواهم که برایم ناراحت نباشید زیرا این راه را خودم انتخاب کردم و این آرزو و آرمان من است و فقط دعا کن که خدا این قربانی را بپذیرد و روزی که به جبهه آمدم به شما اطلاع ندادم امیدوارم که مرا ببخشید و سلام ای خواهرانم از خدا می خواهم که برای اسلام مبلغ خوبی باشید مانند زینب سلام الله علیها و از شهادت ناراحت نباشید زیرا من فدای اسلام وعقیده می شوم زیرا به دیدار خدا رفتن به از لذایذ دنیوی است و از شما می خواهم که برای من آنچنان باشید که زینب بای حسین بود و از شما می خواهم که گریه نکنید تا ثابت کنیم که آرزویمان شهادت است و از شما می خواهم برای من آنچنان باشید که زینب برای حسین بود و ای کسانیکه برایم زحمت کشیدید خصوصا دایی هایم امیدوارم که مرا عفو نمایید و خداوند در برابر زحمات جبران ناپذیر شما اجرتان دهد و ای ملت قهرمان شهیدپرور پشتیبان روحانیت باشید زیرا روحانیت حافظ اسلام است و سپاه پاسداران و دیگر نهادهای انقلاب را یاری کنید زیرا این برادران با اخلاص دین زیادی به گردنتان دارند از برادران انجمن اسلامی (دانش آموزان) می خواهم که مدارس را مرتبا زر پوشش خود قرار دهید تا هیچ گونه انحرافی در مدارس ایجاد نشود و دشمن نتواند بین جوانان رسوخ پیدا کند و افکار آنها را به شرق و غرب بکشد زیرا مدارس مبنای مملکت است و از شما هنرجویان عزیز می خواهم صنعت را همراه با تقوی و تعهد فرا گیرند تا مملکت اسلامی را به خودکفایی کامل برسانند و ای شهیدپروران سعی کنید چهره های کثیف منافقان را رو کنید زیرا اینها بدترین دشمنان هستند. خداوندا ما را از سربازان مخلص خود قرار بده و گناهان ما را بیامرز .

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

خدایا خدایا رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما

(اگر جایی اشکالی داشت برطرف نمایید)

سرباز امام زمان علی دریجانی

 

 

 

بیوگرافی

يكم فروردين 1346، در روستاي دريجان از توابع شهرستان بم به دنيا آمد. پدرش قدمعلي، كشاورز بود و مادرش درنساء نام داشت. تا چها رم متوسطه درس خواند، به عنوان بسيجي در جبهه‌ حضور يافت. بيست و دوم اسفند 1363، در جزيره‌مجنون بر اثر جراحات جنگي به شهادت رسيد. پيكر وي مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس از تفحص سال 1373، در گلزار شهداي روستای جزين تابعه شهرستان زادگاهش به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/22
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
بدر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

بمدانش آموزشهیدهاعملیات بدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *