علی رمضانی پور علی آباد وزیر

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
رمضانی پور علی آباد وزیر
نـام پـدر :
یدالله
تـاریخ تـولـد :
1338
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

منتخبی از وصیتنامه شهید علی رمضانی پور:
بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَاللَّهِ  وَأُولَئِكَ هُمُ الْفَائِزُونَ
اینجانب به شما برادران و خواهران رزمنده و مسلمان این خاک و سرزمین مقدس توصیه می کنم که هیچ وقت دست از مبارزه نکشید و بکوشید تا اینکه ریشه ظلم کنده شود تا زمانی زور و ظلم بر جامعه حکومت می کند و مستضعفان را خوار و ذلیل و برده خویش قرار داده اند و خون آنان را می مکند و اموال آنان را غارت و به آنان تجاوز می کنند و جوانان آنان را به فساد می کشند دست از مبارزه نکشید و بکوشید تا اینکه ظلمهای ناروا برداشته شود و عدالت را به جامعه خویش استوار کنید و مستضعفان را از زیر یوغ استکبار بیرون کشید و آنان را پرورش اسلامی دهید و بدانید کسانی که در راه خدا مبارزه می کنند و کشته می شوند هرگز نمی میرند بلکه آنان زندگانی هستند که ما نمی توانیم درک کنیم و کسانی که به جبهه می روند و شهادت نصیبشان می شود اگاهانه راه را شناخته اند و بخاطر شناختی که دارند گام بر می دارند و به سوی خدا پرواز می کنند و هیچ زوری در کار نیست و هیچ چیزی نمی تواند کسی را وادار کند و این راه را انتخاب کند بلکه خود آن فرد است و ایمانی که دارد او را وادار می کند حرکت کند و به سوی خدای خویش بشتابد چه زیبا می فرماید خداوند تبارک و تعالی در حدیث:
من طلبني وجدني و من وجدني عرفني و من عرفني احبني و من احبني عشقني و من عشقني عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعليّ ديته و من عليّ ديته فأنا ديته.
آن كس كه مرا طلب كند، مرا مي يابد و آن كس كه مرا يافت، مرا مي شناسد و آن كس كه مرا شناخت، مرا دوست مي دارد و آن كس كه مرا دوست داشت، به من عشق مي ورزد و آن كس كه به من عشق ورزيد، من نيز به او عشق مي ورزم و آن كس كه من به او عشق ورزيدم، او را مي كشم و آن كس را كه من بكشم، خونبهاي او بر من واجب است و آن كس كه خونبهايش بر من واجب شد، پس خود من خونبهاي او مي باشم.
بارخدایا از تو می خواهم که مرا در صف عاشقان خودت قرار دهی تا اینکه عاشقم شوی. هیهات 22 سال از عمرم گذشت هنوز اندر خم یک کوچه ام و نتوانستم از نعمتهای بی شمار الهی سپاسگزاری کنم امیدوارم که خدا مرا عفو کند و از خدا می خواهم که مرا به آرزوی دیرینه ام(شهادت) برساند. والسلام علی من التبع الهدی. والسلام.

بیوگرافی

دهم‌ آذر 1338، شهرستان رفسنجان به دنيا آمد. پدرش يدالله، كشاورز بود و مادرش‌ صديقه نام داشت. تا پايان مقطع ‌راهنمايي درس‌ خواند. پاسدار بود، سوم‌ فروردين 1361، در دشت‌عباس بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر‌، شهيد شد. مزار وي در علي‌آباد شهيد رفسنجان واقع است. برادرش محمد نيز به شهادت رسيده است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/01/03
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
دشت عباس
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

رفسنجانشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *