علی رنجبر کبوترخانی

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
رنجبر کبوترخانی
نـام پـدر :
اصغر
تـاریخ تـولـد :
1347
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند بلکه زنده بحیات ابدی شدند و در نزد خدای تبارک و تعالی روزی می خورند.
با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال که راه هدایت را به روی ما گشوده و ما را از زمره مجاهدان فی سبیل الله قرار داد. سلام بر نایب به حق امام زمان(عج) حضرت امام خمینی امید مستضعفان عالم و مسلمانان جهان اسلام.
سلام بر شهدای طریق اباعبدالله الحسین(ع) که به امید زیارت کربلا و گشودن راهش قدم در عرصه نبرد گذاشته و به عشق حضرت حسین(ع) شربت شهادت نوشیدند. سلام بر کربلا و بر قبر شش گوشه شهید کربلا که آرزوی زیارت آن در دلهای ماست. سلام بر امت شهیدپرور ایران که یاران وفادار امام عزیزند.
اکنون که جنگ بین کفر و اسلام شدت گرفته است و فرمانده قوای اسلام یاور و همراه می طلبد مصمم شدم که به ندایش لبیک گویم و آنچنان در راه مکتب و دینم با دشمن سرسپرده بستیزم تا دیگر کسی جرات نداشته باشد که اهانت و جسارت به مقدسات مسلمین را نداشته باشد و در این راه جان باختن چه شیرین و لذت بخش است و ایکاش می توانستم که پس از کشته شدن زنده شوم و در راه دین و ایمان بجنگم.
و آری ای عزیزان دنیا دار امتحان است . ماندنی نیست و به کسی وفا نکرده است و فقط خدا باقیست و عزیزان به فکر آخرت باشید انسانهای بزرگ و باعظمت در این دنیا پا گذاشتی و چند صباحی بودی و ولی رفتی برا آنهم وفا نکرد.
و انسان برای دنیا آفریده نشده است بلکه دنیا برای انسان آفریده شده است و حیف است که انسان این چند صباحی که هست در دام مادیات و زرق و برق آن گرفتار شود و خود را به تکیه گاهی تکیه دهید که محکم باشد مانند آن بزرگانی که خوب تکیه گاهی انتخاب نمودند و چند روز دنیا را با راز و نیاز معبود خود گذراندن.
ای برادر کاروان عاشقان کربلا در حرکت است از کاروان عقب نمانید مرگ می رسد چه خواهی و چه نخوتاهی. خوشا آن مرگی که در میدان جنگ و جهاد در راه خدا باشد از جنگ و جهاد خسته نشوید که زندگی اسلام بستگی به آن دارد. اگر خدا بخواهد ترکش خمپاره های دشمن باعث رستگاری ماست. ای هم شاگردان من اطاعت از خداوند و فرمانبرداری از امام امت وظیفه است در این امر کوتاهی نکنید در نماز کاهلی نکنید چنانچه بارها گفته اند که نماز پل ارتباط خداست و چنانچه لازم شد مدرسه را ترک کنید و به جبهه ها روی آورید و اگر نتوانید بوسیله مال خود جبه ها را کمک کنید و اکنون که کفر بر علیه اسلام شوریده بر ماست که از جای خود حرکت کرده و او را سنکوب و اسلام را برپا داریم. و از خانواده ام که زحمات زیادی برای من کشیده اند می خواهم که مرا ببخشند و بدانند که این راه را من با آگاهی خودم انتخاب کرده ام و به […] هم بگویید که من با پای خود و با انتخاب راه خودم به جبهه آمدم و برای من 30 تا روزه قضا به جای آورید . ای خواهرم تو مانند زینب (س) پیام من را به جهانیان برسان و ای برادر از تو می خواهم که راه من را انتخاب کرده و ادامه بدهی و اسلحه غرق در خون مرا برداری و با دشمن اسلام و امام بجنگی و ای خواهر حجابت را رعایت کن  که حجاب تو کوبنده تر  از خون من در سنگر است و از مادران و پدران و دیگر امت می خواهم که جلوی فرزندان خود را نگیرند و بگذارند به جبهه های حق روی آورند. این اشعار خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار یادتان نرود به امید پیروزی حق علیه باطل.

بیوگرافی

يكم فروردين 1347، در روستاي كبوتر خان از توابع شهرستان رفسنجان متولد شد. پدرش اصغر، كشاورز بود و مادرش صغري ‌نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند، به عنوان بسيجي‌در جبهه حضور يافت. بيست و يكم اسفند 1363، در جزيره ‌مجنون عراق  بر اثر اصابت تركش شهيد به شهادت رسید. مزار وي در زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
بدر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

رفسنجانشهیدهاعملیات بدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *