علی زارعی جلال آبادی

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
زارعی جلال آبادی
نـام پـدر :
محمد
تـاریخ تـولـد :
1339
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَقُولُوا لِمَن يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ  بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَكِن لَّا تَشْعُرُونَ
و کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده نگویید بلکه آنها زنده اند و شما نمی بینید.
به نام خداوند یاری دهنده مستضعفان، در هم کوبنده ظالمان و ستمگران و با سلام به تمامی شهدای اسلام از زمان پیامبر تا انقلاب اسلامی ایران و با سلام به رهبر کبیر انقلاب حضرت امام امت . من به عنوان یک فرد مسلمان وظیفه خود دانستم که تنها خدمت به انقلاب و اسلام را می توانم در موقعیت فعلی در جبهه های جنگ حق علیه باطل انجام دهم برای همین به ندای امام امت لبیک گفتم و راهی جبهه شدم. امیدوارم خداوند تمام اعمالمان را خالص گرداند و ما را در راه مستقیم خودش قرار دهد امت حزب الله ما روزی حتی امروز آرزو می کنیم ای کاش در زمان حسین بودیم و او یاری می کردیم و هم رکاب او با دشمنان اسلام می جنگیدیم اکنون در زمان ما فرزند حسین که ندای هل من ناصر خود را بلند کرده و از ما تقاضای کمک می خواهد. امت حزب الله نکند روزی بیاید که حسرت بخورید از اینکه نتوانستید دین خود را به اسلام ادا کنید و نکند روزی دست از یاری از یاری امام بردارید مانند مردم کوفه و نکند مسئله اصلی ما که جنگ است را فراموش کنید و به مسائل بی اهمیت و دنیایی پشت جبهه بپردازید که خدا رحمتش را از ما بر می دارد و آنوقت است که پشیمانی دیگر سودی ندارد. پدر، مادر، همسر، برادر، خواهر و قومان، خویشان و همکاران محترم بالاخره ما باید روزی از این دنیای فانی برویم و هر چه باشد می گذرد و باید کاری برای عاقبتمان انجام دهیم و بخاطر اسلام و آزادگی بود که امام حسین و معصومین این همه مصیبتها دیدند و تحمل کردند شما هم اگر نمی توانید به جبهه بیایید در پشت جبهه کاری کنید و با این انقلاب همکاری صمیمانه داشته باشید. پدر و مادر همسر برادران و خواهرانم بزرگترین افتخار ما این است که در راه خدا کشته شویم و شهید حقیقی در نزد او باشیم امیدوارم هدیه ای که در راه خدا داده ایم مورد رضای خدا قرار گیرد و هر موقع ناراحت شدید به فکر مصیبتهای حسین و اصحابش بیفتید همه چیز را فراموش خواهید کرد و گریه برای مصیبتهای حسین کنید.
پس از شهادت اینجانب چنانچه جسد من را آوردند در کنار قبر شهید علی زارعی در قبرستان جلال آباد دفن کنید و چنانچه جسدم پیدا نشد ناراحت نباشید کسی که جان و مالش را در راه خدا داد این جسدش را هم خواهد داد. علی زارعی 63/12/15
دوستان کسانی هستند که امام را فراموش نمی کنند وقتی که امام را فراموش نکردند جبهه را فراموش نمی کنند وقتی که جبهه را فراموش نکردند پیروز هستند.    

بیوگرافی

دوم ‌‌آبان 1339، در روستاي ‌جلال‌آباد از توابع ‌‌شهرستان زرند به‌‌ دنيا آمد. پدرش ‌‌محمد، كارگرشركت ‌‌ذغالسنگ بود و مادرش فاطمه نام ‌داشت. در مقطع‌ ابتدايي درس خواند. سال 1361، ازدواج كرد و صاحب يك پسر شد. كارمند شركت توانير بود، به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست ‌و ‌يكم اسفند 1363، در جزيره‌ مجنون بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. مزار وي ‌در گلزار شهداي زادگاهش ‌واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1363/12/21
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
بدر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

زرندشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *