علی زارعی

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
زارعی
نـام پـدر :
اکبر
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
مپندارید کسانی که در راه خدا جهاد می کنند و کشته می شوند مرده هستند بلکه آنها زنده هستند و نزد پروردگارشان روزی می گیرند.
با سلام و درود به محضر ولی عصر مهدی موعود حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان(عج) و سلام بر نائب برحقش حضرت امام خمینی این رهبر استوار و قلب تپنده امت شهیدپرور و قهرمان و سلام بر رزمندگان اسلام این دانشجویان ساخته شده در دانشگاه الهی که در راه خدا قدم بر می نهند و در همین راه به درجه رفیع شهادت نائل می گردند. پروردگارا من تاکنون برای تو بنده ای بودم گنهکار و معصیت کار اکنون از تو می خواهم که مرا مورد عفو قرار دهی و با رحمانیت و بخشش خودت مرا عفو نمایی.
انسان وقتی که خودش را می شناسد که در راه خدا قدم بردارد و در راه او استوار و ثابت قدم باشد از پدر و مادر عزیز که برای اینجانب زحمت بسیار کشیده اند و رنج های زیادی را متحمل شده اند می خواهم که مرا حلال کنند و از شما عزیزان خیلی ممنونم که چنین فرزندی را تربیت کرده اید و تحویل جامعه اسلامی نمودید و این فیض عظیم نصیبم شد که در راه خدا به درجه رفیع شهادت نائل آیم از تمام مومنین درگاه خدا می خواهم که دست از زندگی دنیوی و مادیات بردارند و به معنویت روی آورند که در آخرت شرمنده نباشند و از امت سرافراز پیامبر(ص) باشند.
امام را همیشه دعا کنید و به دستورات و احکام او خوب عمل کنید و برای او پیرو خوبی باشید. پدر و مادر گرامی اگر در این راه شهید شدم خوشا به حالم و از شما می خواهم که در مرگ من به خود رنج را نیفکنی و گریه و زاری نکنید که دشمن را با این کار خود روحیه بدهید. سعی کنید که صابر و شکیبا باشید که دشمن از روحیه خوب شما به ضعف بیفتد. و از شما والدین گرامی می خواهم که اگر من شهید شدم مرا در بهشت زهرا علی آباد دفن کنید و اگر موتور گازی را دادند این میل شما است که هر کاری می خواهید برای آن بکنید یا بفروشید یا بدهید به محمد برادرم. در ضمن مبلغ 300 تومان خاله از من طلبکار است به او بپردازید.

بیوگرافی

دهم ارديبهشت 1345 ، در روستاي علي آبادسفلي از توابع شهرستان زرند به دنيا آمد. پدرش اكبر، كشاورزی می کرد و مادرش فاطمه نام داشت. دانش آموز سوم متوسطه در رشته فرهنگ و ادب بود. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و نهم اسفند 1362، در جزيره مجنون عراق بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسيد. پیکر او را در زادگاهش به خاك سپردند. او را عليرضا نيز مي ناميدند.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/12/29
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
جزیره مجنون
عـملیـات :
خیبر
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
ردیـف :
شـماره :

تصویرمـزار

خیبردانش آموززرندشهیدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.