علی زمانی ده یعقوبی

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
زمانی ده یعقوبی
نـام پـدر :
حاجی
تـاریخ تـولـد :
1345
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

 

بسم الله الرحمن الرحیم

(ومن ینبغ غیر اله اسلام د ینا فلن یقبل منه و هو فی الا خر ه من الخا سرنی )

هرکس غیر ازاسلام دینی اختیار کند هرگزاز ویپذ یر فته نیست و او در آخر ت اززیا نکا را نست .

از وصیت پیا مبر (ص)به ابی در رضی الله عنه اله عنه ای ابا ذر و صیت و مرا ؟؟؟کن و عمل کن تا د رد نیا وآخر ت سعادتمند باشید ای ابذر خدا را چنان پر ستش کن که او را ببینی واگرتو او را نمی بینی او تورا می بیند قدم اول عبادت و بند گی آفر ید گار شنا سا ئی او ست ای اباذر خدا وند اهلبیت مرا میان امت  من چو ن کشتی نو ح قرار ده که هر که سو ارا ن شد نجا ت یا فت و هرکس به آن پشت کر د فر ق و هلا ک گشت ای ابا ذر موا ظب با ش که در عمل  امروز وفردا مال تو نیست  و اگر فردا زنده باشی مثل امروز و ظیفه وبرنامه ای داری  ای ابا ذر بسیار کسا نی که امروز؟؟؟ نیست نیاوردند و چه بسیار افرادی که به انتظار فردا بو دند و به آن نرسید ند ای اباذر در د نیا چون ؟؟؟یار ر هگذارا ن با ش و خود را همواره ازخفتگان د رگوربدار .

با سلا م  به امام زمان و نایب بر حقش  امام خمینی با سلا م به خانواده های شهدا اسلام و و با سلا م  به پدران امام امت مثل هاشمی رفسنجا نی ودیگران که برای اسلا م گام برداشته اند همد وش امام اسلا م را به دوش کشید ند ومن می خواهم  که شما هم ای پدران و ای برادرا ن سلا ح من را برزمین نگذارید .

ودوش به دو ش رزمند گان اسلا م بجنگید تا دشمن اسلام رانا بود کنید اولین و صیت من به شما ای خواهرا ن وبرادرا ن و پدرو مادرم و اقوام و خویشان من از شما می خواهم که همچون زینب صبرو استقامت رادر بربگیرید و مثل انهایی باشید که پیا مبر با خانواده های شهدا هم پیمان شو د تاهم خدا را خوش هم بنده خدا را و وصیت بعدی من به شمااینست که دست از امام برندارید و تا آخرین  قطره خونتان از مسئو لین مملکت خود مان باشید.

وصیت بعدی من به شما اینست  که ازبا بت من هیچگو نه فکر بد راه ندهید چون من راه خودم را شنا خته و به این راه ادا مه دادم من میدا نستم و اسلا م رادرک کردم به آن راه رفتیم  و صیت مهمی که دا رم بعد از شهادت من یک ذره گریه هم نکنید  واگر ؟؟؟هم کنیدمن ان دنیا سر پل صرا ط جلوی شما را خواهم گرفت .و صیت بعدی من به شما اینست که از من هیچ گونه  حر فی به کسی نزنیدیعنی اینطو ر نبا شد که بهم بگوید که شما کاری کردی که پسرم در جبهه شهیدشد یادیگر اقوام وخو یشان بگو یند که شما اینکار کردی من راه خودم راشناخته و به ؟؟؟و صیت بعدی من به شما اینست که ؟؟؟را اند و هجرد دفن نماید وصیت بعدی به شما اینست که زمینی  که کرمان دارم به پسر کو چکم فرهاد بدهید و خانه اندو هجردرا به دخترانم ،تربیت بچه ها رابه مادربچه ها می سپارم از همسر م می خواهم که بچه هامن راتربیت کنید که رضای خدادرآن با شد .

من الله التو فیق

 

بیوگرافی

بيست‌وچهارم ‌ارديبهشت 1345، در روستاي ده‌يعقوب از توابع شهرستان زرند به دنيا آمد. پدرش‌ ‌حاجي، كارگر بود و مادرش گوهر نام داشت. تا اول راهنمايي تحصيل نمود، به ‌عنوان بسيجي در جبهه‌ حضور يافت. بيست‌وسوم فروردين 1362، در شرهاني توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش شهيد شد. پيكر وي درگلزار شهداي شهرستان كرمان به خاك سپرده شد.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1362/01/23
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
شرهانی
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
3
ردیـف :
7
شـماره :
5

تصویرمـزار

شهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *