علی زنگی آبادی

نــام :
علی
نـام خـانوادگـی :
زنگی آبادی
نـام پـدر :
حسن
تـاریخ تـولـد :
1342
مـحل تـولـد :
سـن :
سـال
دیـن و مـذهب :
شرح شهادت
وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

فَاستَجابَ لَهُم رَبُّهُم اَنّی لااُضیعُ عَمَلَ عمِلٍ مِنكُم مِن ذَكَرٍ اَو اُنثی بَعضُكُم مِن بَعضٍ فَالَّذینَ هاجَروا واُخرِجوا مِن دِیرِهِم واوذوا فی سَبیلی وقتَلوا وقُتِلوا لاُكَفِّرَنَّ عَنهُم سَیِّءاتِهِم و لاُدخِلَنَّهُم جَنّتٍ تَجری مِن تَحتِهَا الاَنهرُ ثَوابًا مِن عِندِ اللهِ واللهُ عِندَهُ حُسنُ الثَّواب

پس مستجاب کرد از برای آنان پروردگارشان که من هدر ننمایم کردار کنندگان شما را از مرد و زن برخی از آنانکه ترک وطن کردند و برون شدند از خانه هایشان و آزار کشیدند در راه من و کشته شدند هر آینه بریزم از آنان گناهان را و هر آینه در آورم آنها را در بهشتها که روان است از زیر آنها جویها و ثواب آنها نزد خداست و خدا در نزد اوست […] ثواب.

به نام خدا و با درود به رهبر کبیر انقلاب و سلام به روان پاک شهیدان همچنین درود به رزمندگان اسلام سخن خود را شروع کنم و نخست با خانواده. سلام به پدر مهربان و مادر گرامیم سلام به خواهران و برادران عزیز حالا که از بین شما میروم لازم است چند نکته ای را یادآور شوم. ای مادر عزیز ای پدر گرامی خود می دانم که هرگز فرزند خوبی برای خانواده ام نبوده ام و شما را رنجور کرده بودم و به همین علت همیشه از پدر و مادر عزیزم خجالت می کشیدم امید است حلالم کنید و ببخشید. ای برادران بزرگ من و ای خواهران بزرگ به شما هم خصوصا به برادر حسین زیادی بی احترامی کرده ام و این لحظه آخر امید عفو دارم و شما ای برادران و خواهران کوچکتر من به همه زیاد آزار و اذیت رساندم امید است که عفو نمایید و از تقصیراتم بگذرید . ای برادران کوچک(محمود و هادی) و ای عصمت عزیز شما هنوز مغزتان سالم است بنابراین از همین اول سعی کنید وقت خود را در راه شناخت هر چه بیشتر احکام و شناخت اسلام بکار ببرید تا در آینده از انحرافات فکری مصون بمانید .

ای خانواده عزیز شما را به خدا سوگند که اگر شهید شدم هرگز برایم گریه و زاری نکنید و چرا خوشحال نباشید مگر جشن شهادت چه عیبی دارد و هرگز روحم را با ناله کردن آزار ندهید و سخنی با همه بردران و خواهران مسلمان:

ای ملت عزیز امام امت و یاور مستضعفان جهان را تنها نگذارید و تا می توانید هدفتان پیروی از احکام متعالی امام عزیزتان باشد فقط با این عمل است که اسلام پیروز می شود و دیگر سخنم این است که اسلام را از یاد نبرید و جبهه های جنگ علیه کفر را با هر قوه و نیرویی می توانید یاری کنید و در آخر لازم است که متذکر شوم هرگز راضی نیستم که در مرگم ناراحت شوید خصوصا برادرانیکه به هر نحوی با آنها رابطه ای داشته ام و از خرج کردن هر گونه تبلیغات اعم از عکس یا پوستر از این بنده گناهکار خودداری کنید که راضی نیستم. والسلام.

وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِين

علی زنگی آبادی 61/1/4

یادم رفت که به خانواده بگویم مقداری ناچیز پول در بانک دارم در دفترچه نوشته ام تحویل بگیرید خمسش را پرداخته و 1500 تومان که از پدر قرض گرفته بودم بپردازید و بقیه را در هر راه که پدر و مادرم می دانند خرج کنند و باز هم متذکر می شوم شما را به خدا و به جان امام سوگند که هرگز با گریه و زاری روحم را ناراخت نکنید و مرگم را جشن بگیرید. قسمتی از حقایق جبهه را برایتان بگویم و اگر شهید شدم به برادر حسین زاده بگویید که در وصیت نامه ام ثبت کند.

چه نیرویی بالاتر از نیروی ایمان چه مسافرتی بهتر از هجرت به سوی کربلا کدام خانه بزرگوارتر از سنگر و کدام نماز بهتر از نماز در جبهه با قلب صاف پاک شده از زنگار گناه. چه مناجاتی از مناجات دعای کمیل رزمندگان با خلوص تر چه ندایی از صدای الله اکبر حمله بر کفر پرطنین تر چه عشقی از شهادت والاتر و چه معشوقی از خداوند برتر و بالاخره کدام نیرو است که این عشق را فراهم می کند راستی اگر می خواهیدحقیقت را درک کنید به میعادگاه عشق و ایثار و خون بیایید. دیگر عرضی نیست به امید پیروزی همه جانبه اسلام بر کفر و به امید فجر امام زمان(عج) و با دعای خیر به رهبر کبیر انقلاب. خداحافظ. 61/3/12

بیوگرافی

چهارم ‌خرداد 1342، در شهرستان كرمان ديده به جهان گشود. پدرش‌ حسن و مادرش‌ صديقه نام‌ داشت. تا پايان مقطع‌ متوسطه در رشته برق ‌تحصيل نمود و ديپلم گرفت. كارمند آموزش ‌و پرورش بود، به‌ عنوان بسيجي در جبهه‌ حضور يافت. ششم تير1361، با سمت ديده‌بان در كوشك بر اثـر بـرخورد بـا مين به شهادت رسيد. مزار وي در زادگاهش واقع است.

جـزئیات شـهادت

تـاریخ شـهادت :
1361/04/06
کـشور شـهادت :
مـحل شـهادت :
کوشک
عـملیـات :
نـحوه شـهادت :

اطـلاعات مـزار

مـحل مـزار :
وضـعیت پـیکر :
موقـعیت مـزار در گـلزار شـهدا
قـطعـه :
3
ردیـف :
9
شـماره :
16

تصویرمـزار

شهیدهاگلزار شهدای کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *